Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Lai pulcēšanās ierobežojumu laikā nepazaudētu saikni ar iedzīvotājiem, pašvaldība ir meklējusi risinājumus, lai labi iesāktais turpinātos, tāpēc, vakar, 12. novembrī, izmantojot tiešsaistes platformu Zoom, tika nodrošināta pirmā attālinātā Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas tikšanās ar Kaibalas iedzīvotājiem.

Būtiskākie jautājumi, kam tikšanās laikā tika pievērsta uzmanība bija šajā gadā paveiktie darbi Lielvārdes pagastā un Kaibalas ciemā, par ko prezentācijas bija sagatavojuši Lielvārdes novada pašvaldības speciālisti.

Ar skaidrojumu par 2020. gada budžeta izlietojumu sapulces dalībniekus iepazīstināja Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Ināra Robežniece, savukārt izpilddirektores vietniece Līga Zariņa detalizēti izstāstīja paveikto ceļu uzturēšanā, informējot, ka, sakarā ar ievērojamo budžeta līdzekļu novirzīšanu ceļu sakārtošanai, šogad ceļu darbiem tika veltīta īpaša uzmanība visā novadā.

Attīstības plānošanas un pašvaldības īpašumu pārvaldības nodaļas projektu vadītāja Santa Zvirbule informēja par pērn īstenoto projektu dabas liegumā “Daugava pie Kaibalas” un pašvaldības šī gada aktivitātēm pļavas uz Kaibalas salas apsaimniekošanā -  šogad izvēlēta pļavas noganīšana, lai dažādotu apsaimniekošanas un bioloģisko procesu norisi pļavā.  Noganīšana arī finansiāli bija izdevīgāka nekā pļaušana, un par ieekonomētajiem līdzekļiem veikta atkritumu savākšana uz salas un vairāku krūmu puduru izciršana, lai paplašinātu pļavas teritoriju un lielāku izsauļojumu pļavas augiem. Prezentācijas gaitā ieskatījāmies šajā vasarā īstenotajos kultūras notikumos Kaibalas ciemā. Sezonas atklāšanas pasākums 26. jūnijā, kurā tika izrādīta brīvdabas kinofilma “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, ievadīja vēl trīs kultūras pasākumus Kaibalas ciemā, kas tika kupli apmeklēti.


Pašvaldības izpilddirektore Inga Reķe pieskārās investīciju jautājumiem uzsverot būtiskāko, kas tiks iekļauts Lielvārdes novada investīciju plānā 2021. – 2023. gadam. Starp nozīmīgākajiem projektiem minami tādi ievērojami infrastruktūras uzlabojumi, kā veloceliņa izbūve no Kaibalas līdz Lielvārdei, kam jāiet roku rokā ar visā valstī uzsākto Mobilitātes programmu, gan arī kultūrvēsturiskās celtnes – Kaibalas pamatskolas atjaunošana, kā arī apgaismojuma izbūve uz Silkalnu ceļa.

Sarunu vadīja Lielvārdes novada pašvaldības priekšsēdētāja Santa Ločmele uzklausot kaibaliešus un veidojot siltu saprašanās atmosfēru pašvaldības administrācijas un iedzīvotāju starpā, dodot stipru pārliecību par Kaibalas iedzīvotāju piederību savam novadam. Kaibalas iedzīvotāji izteica prieku par pašvaldības gatavību meklēt iespējas tikties arī šajā pulcēšanās ierobežojumu laikā, vairāki Kaibalas iedzīvotāji izteikuši vēlmi turpmāk pievienoties attālinātajām sapulcēm kuplākā skaitā.

Kaibaliete Ingrīda Liepiņa “Man ir liels prieks, ka kopīgiem spēkiem tika paveiktas daudzas labas lietas. Ir tāda eiforiska prieka fāze. Esmu saņēmu īsziņas no iedzīvotājiem, tās bija prieka pilnas un ar vēlmi piedalīties šajās attālinātajās sapulcēs arī turpmāk. Tās vieno iedzīvotājus ar domi, un tā ir iespēja iedzīvotājiem redzēt, dzirdēt un saprast, ka dome ir gatava uz sarunām, un ne tikai! Tā ir gatava arī uz konkrētām darbībām!”

Pulcēšanās ierobežojumu laikā arī turpmāk tiks organizētas tikšanās ar iedzīvotājiem tiešsaistes veidā, kas ir lielisks veids kā komunicēt ar iedzīvotājiem attālināti, pulcējot neierobežotu skaitu sapulces dalībnieku no jebkuras sev tīkamas vietas Latvijā. Pašvaldībai ir ļoti būtiska sadarbība ar iedzīvotājiem, kas dažkārt ir izšķiroša svarīgu lēmumu pieņemšanā, tāpēc pēc šīs pirmās (savā ziņā izmēģinājuma) tikšanās reizes arī turpmāk aicināsim pievienoties aktīvākos Lielvārdes novada iedzīvotājus, lai kopīgi pieņemtu lēmumus, kas skar iedzīvotāju intereses.

Sagatavoja Anita Saka,
Lielvārdes novada pašvaldības informācijas līdzekļu redaktore

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu