Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 9.a klases skolniecei Zandai Jefremovai brīvais laiks tiek pavadīts sportojot un gatavojoties dažādām mācību priekšmetu olimpiādēm novadu apvienībā. Taču š. g. 24.-26.janvārī bija tas gods piedalīties 40. Valsts Bioloģijas olimpiādē, kas notika Rīgā LU Dabaszinātņu centrā “Torņkalns”. Pasākumā startēja talantīgākie skolēni no visas Latvijas, 9. klašu grupā – 40 konkurenti pārstāvēja gan ģimnāzijas un licejus, gan pamatskolas un vidusskolas.

Olimpiādes organizatori – VISC un Universitātes mācībspēki – bija sarūpējuši interesantus analītiskos daudzpakāpju uzdevumus, kuru risinājumi balstās arī uz arī matemātikā un dabaszinātņu priekšmetos iegūtajām prasmēm. Zandai vislabāk veicās dzīvnieku anatomijā un fizioloģijā, jo teicami rezultāti  tika iegūti gan sirds preparēšanā, gan asinsgrupu noteikšanā. Taču vislabāk patika uzdevums tiesu medicīnas entomoloģijā, kurā pēc kāpuru stadijām un laika apstākļiem jāaprēķina nozieguma datums.

Kopvērtējumā Zanda ieguva otru labāko punktu skaitu un uz Lielvārdi atveda Sudraba medaļu! Zanda plāno turpināt mācības Lielvārdes vidusskolas 10. klasē un izvēlēties jauno vidējās izglītības Matemātikas un dabaszinātņu virziena programmu.

 Paldies Zandas vecākiem par rūpēm un atbalstu! Lai izdodas!

E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolas bioloģijas skolotāja Daiga Brante
 X