Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             


Anna Zalgaucka
1950.10.09.-2016.02.03

 Ceļavārdi ārstei, kolēģei, lielvārdietei.

 

Tavs mūžs nu ir nolikts šim pavasarim par pakāpienu. Caur pūpolu mīkstajiem sāniem, caur pirmajām sniegpulkstenītēm. Tev atvērtas zemes plaukstas, lai ietu saknēm auglības dāsnumu ieraudzīt.

Visa Tava dzīve ir bijusi iešana pretim kaut kam nezināmam, vilinošam, savas varēšanas apliecināšanai. Pretī cita sāpei, bet nu arī pretī tai bezgalībai, kurā būs ļauts lidot ar pašas dvēseles spārniem.

Ar latgalietes tiešumu, ar atvērtas sirds dāsnumu Tu visu dzīvi gāji uz savu mērķi, to piepildīji un godam pildīji savu misijas darbu. Tavi 38 gadi šeit Lielvārdē ir starp vairāku paaudžu izdošanās laiku, kā garants. Tu biji sējēja un bērnu dvēseles ir šīs pasaules svarīgākais lauks.

Visus šos gadus Tu biji brīnišķīga kolēģe, kas prata klusi garāmejot noņemt kādu grūtumu, uzdzirkstīt un iekrist dziļi kāda atmiņā ar šķelmīgu dziņu. Starp darbu te tika arī skaisti dzīves mirkļi izsvinēti. Tu biji estēte, baudītāja, operas un teātra gardēde, dāma, kas lika straujāk pukstēt kāda sirdij.

Pašas nēši Tev daudzkārt bija smagi, bet pasaule par Tevi ne nieka nezināja. Tavs personības žogs pret pasauli un ikdienību bija augsts, jo visas bēdas bija zem akmeņiem un visas grūtuma asaras lietos ieraudātas. No tām būtu pieticis trejiem pērļotiem Lielvārdes vainagiem.

Savpate. No Māras zemes ar Māras zīmi šajā dzīves atvēlētajā brīdī. Savā ļoti smagajā, bet skaistajā bērnības zemē Tu atgriezies, bet vienā Lielvārdes jostas nītī tagad būs arī tavs mūžs.

Uz ievu un ābeļu ziedēšanu Tu nebūsi. Baltu miglas lakatu pārsegusi, kā vienmēr, kā visu mūžu, Tu aizej pa priekšu, lai atdarītu durvis kādam jaunam sākumam, mūžam, cēlienam. Liekot mums apzināties to svarīgāko - Dzīvību, Cerību, Mīlestību.

Lai tavai dvēselei viegls lidojuma laiks. Nolīsti pār mums ar jaunu svētīgu pavasari, dakterīt.

Tu to vari.

Pateicībā par kopā pavadīto laiku – Tavi darba kolēģi Lielvārdē.

 
 X