Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Ceturto gadu pēc kārtas jūliju aizvadīsim Lielvārdes novada svētku noskaņās. Jau no 1. jūlija var piedalīties Lielvārdes novada apceļošanas spēlē “Atver durvis Laimai”. 15. jūlijā visi laipni aicināti uz Jumpravu, bet jau nākamajā nedēļas nogalē – 22. jūlijā svētkus piedzīvos Lēdmanes iedzīvotāji un viesi. Noslēgumā no 28. jūlija līdz 30. jūlijam – svētki Lielvārdē!

Novada svētku tradīciju caurvij zīmju ceļš – senās, stiprās latvju zīmes, kas nodrošina labklājību un svētību. Pagājušajā gadā svētki notika Māras zīmē, šogad svētku simbols ir Laimas zīme – Laimas slotiņa. Laimas zīme pieder laika un likteņa zīmēm. Laimas slotiņai ir trīsdaļīga uzbūve – divas pretēji virzītas skujiņas, kas no abām pusēm virzās uz vidu vai arī izaug no tā. Vidus simbolizē notikumu kulmināciju un notikumu slieksni, kuru pārvarot, skujiņa (kustība) maina savu attīstības virzienu. „Slotiņas” simboliskā nozīme ir nokopt, notīrīt, noslaucīt. Laiks rada notikumu secību, laiks arī noslauka – dzēš visas pēdas un sagatavo vietu nākamajiem notikumiem. Dažās Laimas slotiņās kulminācijas centrā atrodamas Saules, Mēness zīmes vai Austras koks. Ik gadu esam domājuši, kā katru zīmi iesaistīt svētku pasākumu programmā, vairāki pasākumu nosaukumi ir saistīti ar Laimas zīmi. Piemēram, “Laimas vīti dzīpariņi”, “Es apjozu Laimas jostu”, “Laimas zemē dzīvojot”, “Godāsim Laimas māti”.

Svētkus svinēsim trīs nedēļas nogales, 15. jūlijā Jumpravā, 22.jūlijā Lēdmanē, un 28., 29. un 30.jūlijā Lielvārdē, kad svētku pasākumi sāksies jau piektdienas vakarā pie Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja un Lielvārdes ev. lut. baznīcā. Sestdien notiks dažādas aktivitātes, koncerts un balle Lielvārdes pilsētā. Svētdien – ģimeņu sporta diena visiem sporta entuziastiem.

Katru gadu cenšamies svētku programmu bagātināt, tādēļ rūpīgi pārdomājam, ko varētu piedāvāt novada iedzīvotājiem. Šogad svētkos piedalīsies Interešu un izglītības centrs “Lielvārdi”, kuri organizēs radošo darbnīcu Lielvārdē un izbraukuma darbnīcu Jumpravā. Pārsteigumu iedzīvotājiem ir sagatavojuši uzņēmēji – alus darītava “Pumpurs” Lielvārdē apmeklētājus bez maksas uzņems 29. jūlijā no 13.00 līdz 17.00. Esam centušies, lai Jumpravas un Lēdmanes pagastos programmas būtu piesātinātas un saistošas visām mērķauditorijām.

Sportā šogad uzsvars likts uz tautas un ģimenes sportu, lai ikvienam tas būtu pa spēkam. Būs iespēja darboties radošajās darbnīcās, spēlēt burbuļfutbolu, piedalīties MTB velo sacensībās Jumpravā, vērot iespaidīgu Latvijas Spēkavīru čempionāta posmu Lielvārdē. Mazākos novada svētku apmeklētājus gaidīs piepūšamās atrakcijas. 28. jūlija vakarā pie Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja būs apbalvošanas ceremonija “Gada Novadnieks 2016”.

Sestdien, 29. jūlijā Rembates parkā tiks atklāts Goda krēsls Arvedam un Verai Paeglēm. Kā dāvana visiem novada iedzīvotājiem un svētku viesiem būs svētku koncerti, kurus varēs apmeklēt bez maksas: grupas “Tumsa” koncerts Jumpravā, Romualda Zarembo autorkoncerts un zaļumballe ar grupu “Apvadceļš” Lēdmanē, muzikālās apvienības “Mielavs un Taurētāji” koncerts Lielvārdē pie Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja un Ata Auzāna jaunā koncertprogramma pie kultūras nama “Lielvārde” uz Spīdalas saliņas.

Gājienam “Zīmju ceļš Laimas zīmē” 29. jūlijā aicinām pieteikties ikvienu, un savas komandas vai kolektīva noformējumā iekļaut arī Laimas zīmi. Atcerieties, ka gājienam ir jāpiesakās līdz 27. jūlija vakaram.

Lielvārdes novads jau ir izdaiļots rakstu zīmēm, kas caurvij svētku tēmu – Zīmju ceļu. Lielvārdē uz apgaismes stabiem izvietoti karodziņi ar latvju rakstu zīmēm, kas rotā ceļa malu.

Jumpravas pašā centrā ir izvietots koka vides objekts – Laimas slotiņa, tās autori ir Modris Cābe un Andulis Mednis.

Svētku laikā Lēdmanē būs iespēja vērot Laimas slotiņu sveču gaismās, kas izdaiļos dīķi.

Paldies radošajai darba grupai, kura neatlaidīgi strādāja pie svētku veiksmīgas programmas izstrādes: Inesei Neretai, Ivetai Bulei, Maijai Jaudzemei, Zanei Skraučai, Ivetai Somei, Anitai Streilei, Irēnai Arājai, Zitai Bērziņai, Reinim Otisonam, Ilzei Skudrai, Aleksandram Čerņavskim, Ainaram Puķītim, svētku dizaina autorei Inesei Ciprusai, svētku dekora autorei Indrai Jaundālderei.

Paldies, par atbalstu Lielvārdes novada pašvaldībai un Lielvārdes novada Uzņēmēju biedrībai!

Vēlu skaistus svētkus ikvienam Lielvārdes novada iedzīvotājam un viesim, lai jūs priecē svētku burvība, prieks un smaidi!

Dace Nikolaisone Lielvārdes novada svētku radošās darba grupas vadītāja
 X