Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

2020.gada 16. janvārī sākās parakstu vākšana par tautas nobalsošanas ierosināšanu, lai atceltu 2019. gada 19. decembrī Saeimā pieņemtos likumus “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” un “Grozījums likumā “Par pašvaldībām”.

Grozījumi paredz mainīt domes pilnvaru termiņu ārkārtas vēlēšanu sarīkošanas gadījumā, t.i.:

  1. ja pašvaldības dome kāda iemesla dēļ tiek atlaista un līdz kārtējām vēlēšanām ir palikuši vairāk nekā 24 mēneši, ārkārtas vēlēšanās jauno domi ievēl uz atlaistās domes pilnvaru termiņu;
  2. ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši no 9 līdz 24 mēnešiem, jauno domi ievēl uz atlaistās domes atlikušo pilnvaru termiņu un vēl uz četru gadu pilnvaru termiņu;
  3. ja līdz kārtējām domes vēlēšanām ir palikuši mazāk nekā deviņi mēneši, jaunas domes vēlēšanas nenotiek un līdz kārtējām domes vēlēšanām darbojas pagaidu administrācija.

Pēc 41 Saeimas deputāta iesnieguma saņemšanas Valsts prezidents Egils Levits, pamatojoties uz Latvijas Republikas Satversmes 72. pantu, pagājušā gada 23. decembrī apturēja Saeimā pieņemto likumus “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” un “Grozījums likumā “Par pašvaldībām” publicēšanu uz diviem mēnešiem. 

Šo divu mēnešu laikā, kad likuma publicēšana apturēta, tiek rīkota parakstu vākšana, lai noskaidrotu, vai vēlētāji atbalsta apturētā likuma nodošanu tautas nobalsošanai. Lai rīkotu tautas nobalsošanu, ir jāsavāc ne mazāk kā 154 868 vēlētāju paraksti.

Lielvārdes novadā  ir viena parakstu vākšanas vieta -

Lielvārdes novada Kultūras centrs, Parka iela 3, Lielvārde

Darba laiks:

pirmdien, otrdien, trešdien, ceturtdien – plkst. 15.00 – 19.00.

piektdien, sestdien, svētdien – plkst. 9.00 –13.00.

Parakstu vākšana turpināsies  līdz 14. februārim ieskaitot. 

Parakstīties var tikai klātienē, turklāt jebkurā parakstu vākšanas vietā – neatkarīgi no tā, kurā pašvaldībā vēlētājs ir deklarēts. 

Parakstu vākšanā drīkst piedalīties balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, sākot no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos parakstu vākšanā, jāuzrāda derīga Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība (ID karte).

Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs ierasties parakstu vākšanas vietā, būs iespēja pieteikties parakstu vākšanai savā atrašanās vietā. Apkopojot saņemtos iesniegumus, Lielvārdes novada vēlēšanu komisija organizēs parakstu vākšana vēlētāju atrašanās vietās pēdējā parakstu vākšanas dienā, 14. februārī. Iesniegumu vēlētājs vai persona, kurai vēlētājs uzticas, var nodot parakstu vākšanas vietā, kur šis iesniegums tiks reģistrēts žurnālā un nodots novada vēlēšanu komisijai. Iesniegumu var nodot arī sava pagasta pārvaldē un Lielvārdes novada valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Raiņa ielā 11A, Lielvārdē. Iesniegums jāadresē Lielvārdes novada vēlēšanu komisijai, norādot vēlētāja vārdu, uzvārdu, atrašanās vietas adresi, tālruņa numuru. 

Iesniegumu var rakstīt uz veidlapas vai brīvā formā, norādot nepieciešamās ziņas par vēlētāju.

Informāciju par parakstu vākšanas vietām un to darba laikiem var iegūt Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā www.cvk.lv vai zvanot uz CVK informatīvo tālruni 67049999 (katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.00). 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu