Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Lielvārdes novada pašvaldība arī šogad jauniešiem vecumā no 13 līdz 20 gadiem piedāvāja iespēju strādāt vasaras brīvlaikā. Skolēnu darbs vasaras brīvlaikā, ļauj iegūt pieredzi, kā arī nopelnīt algu. Ar katru gadu skolēnu interese pieaug. Jau agrā pavasarī gan vecāki, gan bērni zvana un interesējas par šo iespēju. Pirmajā pieteikšanās dienā jau pulkstens astoņos no rīta pie durvīm pulcējās 13- 14 gadīgi strādāt gribētāji, jo darbavietas tiek piešķirtas pieteikšanās secībā.

“Mērķis, kāpēc pašvaldība nodarbina skolēnus, ir dot iespēju lietderīgi pavadīt laiku vasaras brīvlaikā, iegūt darba pieredzi. Netieši šis pasākums dod ieguldījumu arī skolēnu pilsoniskajā audzināšanā, jo darbs, kas paveikts sava novada labā. sniedz piederības sajūtu ka jaunietis ir kaut ko darījis sava novada labā un , iespējams, ikdienā liek atbildīgāk izturēties un cienīt arī citu darbu. Darba devējam bieži vien nav viegli strādāt ar 13 un 14 gadīgajiem jauniešiem, jo daudz pūļu jāpieliek gan, lai ierādītu un izskaidrotu  darbus, gan motivētu labi padarīt savu darbu. Liels paldies darbu vadītājiem par viņu pacietību, diplomātiju un nesavtīgo ieguldījumu šo jauniešu pirmās darba pieredzes vadīšanā.” stāsta izglītības nodaļas vadītāja Inga Škapare.

Norbertu un Rinaldu sastopu pie Spīdalas saliņas Rembates parkā, kur viņi krāso soliņus. Kā izrādās, abi puiši jau iepriekš ir strādājuši algotu darbu. “Man liekas, ka šī ir laba iespēja, jo tā mēs varam iegūt pieredzi, kā arī lietderīgi pavadīt laiku vasarā, jo bieži ir tā, ka brīvlaikā nav ko darīt,” saka Norberts, kuram pieteikties pašvaldības darbam ieteikusi mamma.

Tālāk dodos uz Lielvārdes novada  Sociāla dienesta dienas aprūpes centru, kur sastopu Dmitriju un Undīni. Viņu darba pienākumos šeit ietilpst dažādi pagalma labiekārtošanas darbi, bērnistabas kārtošana un telpu tīrīšana. Dmitrijam par iespēju strādāt pašvaldībā pastāstīja draugi, bet Undīne jau pagājušā gadā izmantoja šo iespēju un strādāja Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā.

Sociālā darbiniece Inga Vairoga ir tā, kura šiem jauniešiem dod darba uzdevumus, palīdz ar padomiem, kā arī uzrauga, lai darbs tiktu izdarīts kārtīgi. “Tik daudz bērnu pie mums ir strādājuši, ka brīžam vajag piepūlēties, lai izdomātu, kādu vēl darbiņu varētu uzdot. Jaunieši pārsvarā ir ļoti centīgi un kārtīgi”. Jauniešiem darbs sākas deviņos, bet ir pat tādi, kuri jau pusdeviņos ir klāt un gaida darba uzdevumus. “Es tā domāju – ja tu dzīvo dzīvoklī, tad tu, piemēram, neravē bruģi. Šī ir tā iespēja iemācīties darīt šos darbus. Vecāki arī ir ļoti priecīgi par šo iespēju, jo, kad viņi nāca līdzi bērniem parakstīt līgumus, bija patīkami pārsteigti, ka bērni šeit iemācīsies darīt darbus, kurus mājās nedara.”

Lauris un Kristers strādā Lielvārdes novada Sporta centrā. Puiši atzīst, ka darbu apgrūtina laikapstākļi, jo, ja uzdotais uzdevums ir ārā, tad karstums traucē. Abi puiši līdz šim nav strādājuši darbu ar noteiktu darbalaiku, bet atzīst, ka nav grūti no rīta laikā ierastos uz darbu, jo mammas pamodina. Kristeram jau ir ideja, ka nopelnīto naudu viņš tērēs ģimenes ceļojumā uz Horvātiju.

SIA “Lielvārdes Remte” nodarbina vislielāko 13 un 14 gadīgo bērnu skaitu. “Ja nebūtu uzņēmuma atsaucības, mēs nevarētu piedāvāt darbavietas vismaz kādiem 20 bērniem vasarā. Vislielāko paldies man gribas teikt SIA “Lielvārdes Remte”, kas, pārņemot pašvaldības īpašumu uzturēšanas un apsaimniekošanas funkciju, pārņēma arī šo tradīciju nodarbināt bērnus, kas nebija viņu pienākums, bet izrādītā labā griba un vēlme sadarboties.” saka Inga Škapare.

15 – 20 gadīgajiem jauniešiem viss notiek, tā teikt, “pa īsto”, jo viņus nodarbina uzņēmēji. Šogad vislielākais nodarbinātājs ir SIA Latvian Amusement Agency „Avārijas Brigādes” parks. Starp šī vecuma posma jauniešiem iezīmējas karjeras izglītības iezīmes. Vairāki jaunieši, kas jau vairākus gadus ir strādājuši SIA “Māris & Co” ēdināšanas pakalpojumu jomā, tiešām ir interesējušies par profesiju, kas saistīta ar sabiedrisko ēdināšanu. Par darbu zemnieku saimniecībā pie Lienas Mucenieces, kur parasti strādā neliels skaits jauniešu un visbiežāk tās ir meitenes, no jauniešiem atsauksmes ir ļoti labas. Darbs siltumnīcā ar stādiem, ravēšana. Tur esot ļoti pozitīva atmosfēra, savs darba ritms un, ja ir iespēja, jaunieši uz šo darbavietu piesakas atkārtoti.

Ir noslēgusies vēl viena darbīga vasara, kurā ar Lielvārdes novada pašvaldības atbalstu kopumā bija nodarbināti 138 skolēni.

 

Nodarbinātie skolēni Lielvārdes novadā šī gada vasarā

13 – 14 gadus vecie                                                             

Iestāde, kapitālsabiedrība

Skolēnu skaits

Lielvārdes novada Kultūras centrs              

6

A.Pumpura  muzejs

8

Lielvārdes pilsētas bibliotēka

1

VPII “Pūt vējiņi”

8

Sociālās aprūpes Dienas centrs

8

Lielvārdes novada Sporta centrs

6

SIA “Lielvārdes Remte”

19

Jumpravas kultūras nams

4

Jumpravas speciālā internātpamatskola

4

Jumpravas pamatskola

8

Jumpravas pagasta pārvalde

9

Lēdmanes pamatskola

6

Kopā

87

15 – 20 gadus vecie

Uzņēmums

Skolēnu skaits

SIA “Māris & Co”

11

SIA “MVV-21”

2

Liena Muceniece

2

SIA “Latvian Amusement Agency”

36

Kopā

51

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu