Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Lai izdaiļotu pilsētu, atjaunotu parkus un papildinātu koku un apstādījumu daudzveidību, 14. novembrī Lāčplēša laukumā, pie Lielvārdes novada domes ēkas, arī Rembates un Lielvārdes dendroloģiskajos parkos tika iestādīti 12 vidēja izmēra nedaudz neparastāku, retāku šķirņu koki:

5 sudraba liepas (Tilia tomentosa), divas no tām iestādītas Rembates parkā un trīs Lāčplēša parkā. Sudraba liepas zied jūlija sākumā un tām ir īpaša un no parastajā liepām atšķirīga smarža.

Zviedrijas pīlādzis (Sorbus intermedia), to Lielvārdei uzdāvināja SIA “ Sietiņš GO ” uzņēmēja Guna Sietiņa, tas ir iestādīts pie Lielvārdes novada domes ēkas.

Trīs špēta alkšņi (Alnus spaethii), viens no tiem iestādīts Rembates parkā un divi Lielvārdes parkā; Špēta alkšņi Latvijā ir liels retums, to lapas, atšķirībā no citiem alkšņiem ir garas, spīdīgas, lancetiskas un ļoti dekoratīvas.

Divi purva ozoli (Quercus palustris) viens pie domes ēkas, otrs Lāčplēša laukumā. Purva ozoli ir ļoti dekoratīvi -  tiem ir mazas, koši sarkanas lapas, tie panes augstus gruntsūdeņus.

Lāčplēša laukuma apstādījumos tika iestādītas krūmveida sīkziedu zirgkastaņas (Aesculus parviflora). Šos augus nebojās zirgkastaņas raibkode, tie ziedēs vēlāk nekā citas zirgkastaņas ar lielām, baltām ziedu vālēm, priecēs iedzīvotājus un pilsētas viesus.

Rembates parkā pie autostāvvietas iestādīts divdaivu ginks (Ginkgo biloba).  Divdaivu ginks ir diezgan paliels koks 20-30m augstumā un ap 3m diametrā. Eiropā Ginkus plaši izmanto pilsētu apstādījumos, jo tie ir samērā izturīgi pret dažādiem nelabvēlīgiem apstākļiem: zemām temperatūrām, sausumu, piesārņojumu, slimībām, kaitēkļiem un pat radiāciju.

Kokus sagādāja un iestādīja SIA “ KOKU EKSPERTS”.

Šo svētdien, 29. novembrī plkst. 17:00, tiks iedegta Lāčplēša laukumā nesen iestādītā eglīte (lasīt te), sekojiet līdzi informācijai!

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu