Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

18.janvārī Lielvārdes novada Kultūras centra Baltajā zālē Lielvārdes Tautas teātris skatītāju vērtējumam nodeva Harija Gulbja lugu "Alberts". 

"Šo lugu izvēlējāmies iestudēt pirms pāris gadiem, kad gatavojāmies Lielvārdes teātra 145. dzimšanas dienai 2018.gada decembrī. Lugā ir 26 lomas, un jubilejas reizē bijām iecerējuši iestudējumā vienuviet sapulcināt visus aktierus, kuri ir vai bijuši saistīti ar Lielvārdes Tautas teātri," par lugas tapšanas vēsturi stāsta Lielvārdes Tautas teātra režisors Kārlis Lišmanis.

Lielvārdes novada Kultūras centra Lielajā zālē tehnisku iemeslu dēļ uz laiku nav iespējams spēlēt, tāpēc luga nedaudz saīsināta un ar ievērojami samazinātu tēlotāju skaitu nupat piedzīvojusi pirmizrādi.

K.Lišmanis uzsver, ka 1982.gadā uzrakstītā Harija Gulbja luga "Alberts" savu aktualitāti nav zaudējusi arī šodienas apstākļos: "Empātiskiem cilvēkiem, kāds ir arī lugas galvenais varonis Alberts, nav viegli izdzīvot skarbajā laikā, kad visapkārt valda mantkārība un mantrausība. Cīnoties par savu labumu, esam gatavi iznīcināt visu un visus, kas  gadās ceļā. Taču lugā nav tikai cīņa par Alberta tukšo istabu komunālajā dzīvoklī, kas atbrīvojusies pēc sievas aiziešanas mūžībā. Ja kādam šī istaba ir tikai telpa ar četrām sienām un skaistu skatu pa logu, tad citam tā ir svētnīca, kas piepildīta ar atmiņām un piemiņas lietām, un iegūst  pavisam citu vērtību."

Galvenā – Alberta – loma iestudējumā uzticēta Mihailam Naglim, kurš, pēc režisora domām, bija visatbilstošākais pretendents. "Taču galvenā varoņa empātijas slieksnis ir tik augsts, ka arī aktierim nācās piepūlēties, lai tiktu tam pāri," atklāj K.Lišmanis. M.Naglis ir dzīvojis vienā laikmetā ar lugas galveno varoni, ilgu laiku bijis komunālā dzīvokļa iemītnieks un viņam nav svešas lugā atainotās problēmas. Tomēr aktieris atzīst, ka viņa atveidotajam varonim ir sarežģīta iekšējā pasaule, un tas prasījis lielu meistarību, lai izsekotu sava tēla pārvērtībām līdz aiziešanai no šīs pasaules.

Aktieris pie lomas strādāja patstāvīgi, un tikai tad, kad divas trešdaļas lugas jau bija iestudētas, noskatījies Nacionālā teātra iestudējuma videoierakstu ar izcilo Alfrēdu Videnieku galvenajā lomā. "Kaut var saskatīt zināmu līdzību, pārsvarā tēls ir manis paša izveidots," saka M.Naglis.

Izrādē piedalās arī aktieri: Zaiga Auziņa, Andris Latkovskis, Andris Matisovičs, Vita Mazitāne, Guna Mendziņa un Inese Tālmane.

Abās pirmizrādes izrādēs skanēja dzīvā mūzika Modra Krūmiņa izpildījumā.

Ņemot vērā skatītāju lielo interesi par iestudējumu, 16.februārī plkst.17.00 paredzēta papildizrāde.

Ogrenet.lv

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu