Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

23. janvāra vakarā Lielvārdes novada pašvaldība uz tikšanos bija aicinājusi sava novada iedzīvotājus, lai iepazīstinātu ar jaunas pirmsskolas izglītības ēkas būvniecības ieceri Lielvārdē.  Ar iedzīvotājiem runāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, izpilddirektore Inga Reķe, Lielvārdes pamatskolas direktors Andis Pētersons un SIA “Būvdizains” pārstāvji - Armands Akmens un Aleksandrs Borodkins. Piedāvājam īsu pasākumā sniegtās informācijas kopsavilkumu.

  

Kāpēc Lielvārdes novadā vajadzīga vēl viena pirmsskolas izglītības ēka?

Doma par to, ka Lielvārdes novadā būs nepieciešams jauns bērnu dārzs radusies jau 2007. gadā, veicot pētījumu par novada nākotnes vajadzībām un tagad, desmit gadus vēlāk, esam ļoti tuvu tam, lai bērnu dārza būvniecības iecere tiktu realizēta.

Novadā pašlaik dzīvo 10 258  cilvēki, no tiem 6298 Lielvārdē (2019. gada 1. jūlija dati). Novadā ir 735 bērni vecumā līdz 6 gadiem, 473 bērni dzīvo Lielvārdē, kopumā pirmsskolas izglītības iestādes apmeklē 544 novada bērni, tajā skaitā 412 bērni  apmeklē bērnu dārzu Lielvārdē. Katru gadu novadā piedzimst apmēram 80 bērnu.

Pirmsskolas izglītības iestāde “Pūt, Vējiņi” ir projektēta un celta  260 bērniem, to šobrīd apmeklē 330 bērni un bērnu dārza iespējas uzņemt vēl vairāk bērnu ir izsmeltas. 77 bērni apmeklē pirmsskolu speciāli ierīkotās telpās Lielvārdes pamatskolā, bet šāda pagaidu risinājuma ieilgšana sāk apgrūtināt pamatskolas funkciju veikšanu. No šī mācību gada skolai jāīsteno arī kompetenču izglītība, tāpēc ir nepieciešamas lielākas un gaišākas telpas. Ir jādomā arī par vecāku ērtībām. Lai aizvestu bērnus uz pirmsskolas izglītības iestādi “Pūt, Vējiņi,” liela daļa iedzīvotāju spiesti šķērsot dzelzsceļu un pie pārbrauktuves pastāvīgi rīta un vakara pusē veidojas rindas. Jauns bērnu dārzs Avotu mikrorajonā, kur arī dzīvo lielākā daļa iedzīvotāju, būs vērā ņemams atvieglojums gan jaunajiem vecākiem, gan pilsētas infrastruktūrai.

Vēl viens svarīgs faktors ir Lielvārdes tuvumā esošā Nacionālo Bruņoto spēku Aviācijas bāze, kurā strādājošie aizvien vairāk Lielvārdi izvēlās par savu dzīves vietu. Likumā noteiktajā kārtībā šiem cilvēkiem ir priekšrocības viņu bērnu uzņemšanai pirmsskolas izglītības iestādēs. Veicot aptauju, ir konstatēs, ka 15% no Lielvārdes  pamatskolas bērniem ir militārpersonu atvases.

 

Kāds būs bērnudārzs?

Jaunā pirmsskolas izglītības iestāde plānota ar nedaudz netradicionālu pieeju. Novadā iecienītas kļūst montesorī un citas mācību metodes, daudzi vecāki vēlās individuālāku attieksmi pret saviem bērniem. Šādai izglītības vietai atbilstoša būs jaunās, arī netradicionālās, transformējamās un daudzfunkcionālās telpas, kas spēj piemēroties savu lietotāju mainīgajām vajadzībām.

Jaunajā pirmsskolas izglītības iestādē plānotas 8 grupas, dažāda vecuma bērniem, plānojot vietas 160 pirmsskolas bērniem.

Ēkā būs administratīvo telpu grupa, ēdināšanas bloks ar atsevišķu ieeju, kā arī telpas  veselības aprūpei – medicīnas personālam, logopēdam, psihologam,  ūdens un smilšu terapijai. Paredzēts, ka pirmsskolas izglītības iestādes teritorijā esošajā bērnu rotaļu laukumā varēs nokļūt no katras grupiņas.

Ir domāts arī par ārējo teritoriju – līdzās ir Vizbuļu mežs, kuru nākotnē plānots veidot kā dabas parku ar pastaigu un izziņas takām, saglabājot dabisko vidi un izmantojot to kā iedzīvotāju rekreācijas vietu, vienlaikus tajā rodot atpūtas un mācību vietu pirmsskolas un skolas audzēkņiem. Parks derēs pastaigām, sportam, atpūtai un izziņai.

Lai atrastu vislabāko risinājumu pašvaldība rīkoja metu konkursu, kurā no 3 piedāvājumiem, tika izvēlēts izvirzītajiem kritērijiem visatbilstošākais – kompakts, daudzfunkcionāls, vizuāli pievilcīgs un ar jau esošo Lielvārdes pamatskolu saderīgs projekts.  Konkursā uzvarēja uzņēmums SIA “Būvdizains,” kurš dibināts 1998. gadā un jau īstenojis daudzas savas ieceres kā Latvijā, tā ārvalstīs. Uzņēmums par savu darbības pamatvērtību ir definējis cilvēka un vides mūsdienīgu un harmonisku mijiedarbību un šī attieksme pilnībā atspoguļojas arī uzņēmuma piedāvājumā Lielvārdei.

  

Cik izmaksās un kā finansēsim?

Būvniecības izmaksas ir plānotas līdz 2,5 miljoniem eiro un projekta realizācijai pašvaldība lūgs aizdevumu Valsts Kasē.  Vizbuļu parka attīstības ieceru īstenošanas pašvaldība plāno piesaistīt projektu līdzekļus.

Foto - jaunās pirmsskolas izglītības iestādes ēkas vizualizācija.

Kādi būs ieguvumi?

Ar jauno, mūsdienīgo un netradicionālo bērnu dārzu, Lielvārdes novads iegūs jaunu, skaistu un funkcionālu vietu un  kļūs interesantāks, iedvesmojošāks un pievilcīgāks gan iedzīvotājiem,  gan investoriem.

Kā tika vairākkārt atzīmēts diskusijas laikā, bērnu dārza ieceres plānošanā, veiksmīgi virzīts process ir summējies labā rezultātā. Tikšanās laikā iedzīvotāju izskanējušais viedoklis tika rezumēts lakoniskā novēlējumā: “Celiet tik ātrāk!”

  


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu