Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Maskas Lēdmanes tautas namā

Kaut arī Ziemassvētku un budēļu laiks ir garām, Lēdmanes tautas namā ir skatāmas skaistas pūkainas maskas, kas velkamas, pilnīgi nosedzot valkātāja galvu. Pēc seno latviešu tradīcijām, arī Meteņos, 6.februārī, pavadot ziemu un sagaidot pavasara saulgriežus, tāpat kā visos ziemas svētkos, gājuši ķekatās un budēļos, gājuši un braukuši ciemos. Ticēja, ka jo tālāk Meteņu dienā ciemojas, jo labāka raža gaidāma nākamajā vasarā.

Pagājušajā vasarā laba raža ir bijusi Lēdmanes pamatskolas 5.klases skolniecei Renātei Zelčai, kura ir paveikusi lielu darbiņu, izgatavojot maskas. Amatu un prasmes viņa pašrocīgi apguva, skatoties masku pagatavošanas video kursu internetvietnē Youtube.com.  Pacietīgi veidojot paralona galvas pamatni, vēlāk to aplīmējot ar tāda paša materiāla gabaliņiem, veidojot dzīvnieka purniņa sejas vaibstus, un tad to apšujot un aplīmējot ar kažokādu un citiem maskai nepieciešamajiem aksesuāriem.

Izstādē redzamas 6 gatavas maskas: Korgiju princese, Kosmiskais suns, Vilcene -rokere, Korgiju princese, Zaķis Fērbijs, Fantāziju suns, Mēness sikspārnis un trīs masku sagataves, kā arī vairākas  šūtās lelles. 11 gadīgās Renātes darbiņi būs skatāmi līdz februāra beigām.

Paralēli Masku izstādei, tautas namā vēl ir skatāma Mākslinieku savienības biedru Ķeipenes mākslas plenēru dalībnieku gleznu izstāde.

Lēdmanes tautas nama vadītāja Inese Nereta

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu