Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Sakarā ar straujo Covid–19 saslimšanas izplatību Latvijā, Lielvārdes novada sociālais dienests lūdz visus iedzīvotājus pārdomāt rīcības plānu, ja tiek stacionēts (ievietots slimnīcā) ģimenes loceklis, kuram apstiprināta Covid–19 infekcija un, kura aprūpē un uzraudzībā ir nepilngadīgs bērns, seniors, cilvēks ar īpašām vajadzībām, mājdzīvnieks vai mājlops.

Veidojot savas ģimenes drošības plānu, iesakām tajā iekļaut atbildes uz zemāk noradītajiem jautājumiem.

Ģimenē ir bērns, kurš ir jaunāks par 13 gadiem, ikdienā bērna aprūpi un uzraudzību veic viens vecāks, kurš tiek stacionēts ar COVID–19 infekciju:

 1. Vai ir ģimenes locekļi, radinieki, draugi, kuri varētu atbilstoši parūpēties par bērnu, kamēr vecāks ārstējas stacionārā? Tā kā ģimenes locekļus un personas, kuras dzīvo vienā dzīvoklī vai mājā ar pacientu, kuram ir apstiprināta Covid-19 infekcija, uzskata par augsta inficēšanās riska kontaktpersonām, kurām jāievēro karantīna lūdzu pārdomāt, vai persona, kura uzraudzīs un rūpēsies par bērnu, nav riska grupā (seniors, persona ar hroniskām saslimšanām, u.c.)?
 2. Kur notiks bērna uzraudzība un aprūpe – bērna dzīvesvietā vai tuvinieku/radinieku/draugu dzīvesvietā?
 3. Kā pie bērna nokļūs persona, kura bērnu aprūpēs un uzraudzīs, ja vecāks tiek nogādāts uz stacionāru, vai, kā bērns nokļūs pie personām, kuras viņu uzraudzīs un aprūpēs, piemēram, nakts laikā?

Ja bērnam nav iespēja nodrošināt aprūpi un uzraudzību pie radiniekiem vai citām bērnam tuvām personām, vai citām bērnam tuvām personām pazīstamā vidē, bērna īslaicīgu aprūpi nodrošinās Lielvārdes novada pašvaldība.

Ģimenē ir bērns, kurš ir vecāks par 13 gadiem, bet nav sasniedzis 18 gadu vecumu, ikdienā bērna aprūpi un uzraudzību veic viens vecāks, kurš tiek stacionēts ar COVID–19 infekciju:

 1. Vai, vecāka stacionēšanas gadījumā, bērns mājās var palikt viens? Ja bērns, kurš vecāks par 13 gadiem, vecāku stacionēšanas gadījumā mājās paliek viens, vecākam par to jāinformē bāriņtiesa par tālruņiem: 20221970 vai 26127223, lai Lielvārdes novada bāriņtiesa, sadarbībā ar Lielvārdes novada sociālo dienestu, varētu pārliecināties par bērna drošību, veselības stāvokli, sniegt bērnam psihoemocionālo atbalstu, un, nepieciešamības gadījumā, nodrošinātu bērnu ar pārtiku.
 2. Ja vecāka stacionēšanas gadījumā, bērns mājās nevar palikt viens:

2.1. Vai ir ģimenes locekļi, radinieki, draugi, kuri varētu parūpēties par bērnu, kamēr vecāks ārstējas stacionārā? Tā kā ģimenes locekļus un personas, kuras dzīvo vienā dzīvoklī vai mājā (mājsaimniecībā) ar pacientu, kuram ir apstiprināta Covid-19 infekcija, uzskata par augsta inficēšanās riska kontaktpersonām, kurām jāievēro karantīna, lūdzu pārdomāt, vai persona, kura uzraudzīs un rūpēsies par bērnu, nav riska grupā (seniors, persona ar hroniskām saslimšanām u.c.)?

2.2. Kur notiks bērna uzraudzība un aprūpe – bērna dzīvesvietā vai tuvinieku/radinieku/draugu dzīvesvietā?

2.3. Kā pie bērna nokļūs persona, kura bērnu aprūpēs un uzraudzīs, ja vecāks tiek nogādāts uz stacionāru, vai, kā bērns nokļūs pie personām, kuras viņu uzraudzīs un aprūpēs?

Ja bērnam nav iespēja nodrošināt aprūpi un uzraudzību pie radiniekiem vai citām bērnam tuvām personām, vai citām bērnam tuvām personām pazīstamā vidē, bērna īslaicīgu aprūpi nodrošinās Lielvārdes novada pašvaldība.

Ģimenē ir seniors, cilvēks, kuriem nepieciešams īpašs atbalsts un palīdzība, persona, kura ikdienā rūpējas par šo cilvēku, tiek ievietota stacionārā ar apstiprinātu COVID–19 infekciju:

 1. Vai, stacionējot personu, kas līdz šim rūpējusies par senioru vai personu, un, kurai nepieciešams īpašs atbalsts un palīdzība, ir kāds cits cilvēks (tuvinieks, kaimiņi, draugi), kuri varētu veikt nepieciešamo aprūpi, piegādāt pārtiku un medikamentus, sniegt nepieciešamo fizisko un emocionālo atbalstu?
 2. Kā persona, kura veiks senioru vai personas, kurai nepieciešams īpašs atbalsts un/vai aprūpe, zinās, kā veicama aprūpe, kā un kad lietojami medikamenti u.tml. (tiks atstāta, iepriekš sagatavota, instrukcija un norādes, pirms tam visu pārrunāsiet, u.tml.)?
 3. Ja kāda cita persona veiks pārtikas, medikamentu u.tml. iegādi, kur viņš iegūs līdzekļus tā iegādei (dzīvesvietā tiks atstāta nauda, personai pietiek personīgo līdzekļu u.tml.)?

Ģimenei ir mājdzīvnieku un/vai mājlopi:

 1. Kas veiks mājdzīvnieku un mājlopu ikdienas aprūpi?
 2. Kā persona, kura veiks mājdzīvnieku un/vai mājlopu aprūpi iekļūs dzīvesvietā?
 3. Kā persona, kura veiks mājdzīvnieku/mājlopu aprūpi zinās, kā tā veicama, piemēram, vai dzīvesvietā tiks atstāta instrukcija, cik bieži un kā mājdzīvnieki/mājlopi jābaro u.tml.

Lielvārdes novada pašvaldība aicina atsaukties cilvēkus, kuriem ir pieredze bērnu un senioru pieskatīšanā un aprūpes nodrošināšanā, un, kuri būtu gatavi veikt dažādu vecumu bērnu un senioru aprūpi pašvaldības ierādītajās telpās, saņemot par to atlīdzību. Interesēties un pieteikties Sociālajā dienestā, rakstot uz e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Cerot, ka nevienai ģimenei dzīvē nebūs nepieciešams izmantot drošības plānus un vēlot visiem veselību,


Evija Rutmane,
Lielvārdes novada sociālā dienesta sociālā darbiniece darbā ar ģimenēm un bērniem

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu