Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

8.februārī visas dienas garumā Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolā sacentās 47 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas mūzikas skolām, lai noskaidrotu talantīgākos klavieru spēlēšanas prasmē. 

"Liels prieks, ka izskanējis pirmais Starptautiskais konkurss Vispārējās klavierēs. Brīnišķīgi, ka pie mums atbraukuši tik talantīgi dalībnieki un viņiem ir tik izcili skolotāji. Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas vārdā saku lielu paldies, ka jūs ieskandinājāt mūsu skolu, bagātinājāt mūsu ikdienas dzīvi. Tā mums bija īsta svētku diena. Paldies, ka jūs mums radījāt svētkus," konkursa noslēgumā teica Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas direktore Mārīte Puriņa.

Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skola ir šīs tradīcijas aizsācēja, un līdz tam Latvijā šādi konkursi netika organizēti.

"Latvijā ir ļoti daudz konkursu tiem audzēkņiem, kuri mācās klavieres kā specialitāti – jaunajiem pianistiem. Taču arī visiem pārējiem mūzikas skolu audzēkņiem, neatkarīgi no tā, kādu specialitāti viņi apgūst, klavieres ir obligāts instruments. Šis instruments ir ļoti būtisks un svarīgs ikviena jaunā mūziķa izaugsmē, jo klavieres ir pamatu pamats visai mūzikas izglītībai. Tāpēc, lai veicinātu interesi par klavierēm un vēlmi tās apgūt iespējami labāk, pirms četriem gadiem uzņēmāmies rīkot šo konkursu. Idejas iniciatores ir mūsu skolas pedagoģes Māra Sirmā un Inese Circina, un es to atbalstīju,” atklāja M.Puriņa.

Sākotnēji tas bija Vidzemes novada mūzikas skolu audzēkņu konkurss Vispārējās klavierēs, tad konkursā izteica vēlēšanos piedalīties arī citu novadu jaunie mūziķi. Šogad konkurss Vispārējās klavierēs notika jau ceturto reizi, bet pirmo reizi tajā piedalījās arī viesi no Lietuvas. Arī Lietuvā nav šādu konkursu, piebilst M.Puriņa.

Žūrijā tika aicināta Jeronima Kačinska Klaipēdas Mūzikas skolas Klavieru nodaļas vadītāja Vilija Kneižienė, kura vērtēja konkursa dalībniekus kopā ar Latvijas mūzikas speciālistiem. Līdz ar to konkurss ieguvis starptautisku skanējumu, un M.Puriņa izsaka cerību, ka turpmāk par konkursu izrādīs interesi arī citu valstu pārstāvji.

Paplašinoties dalībnieku lokam, tostarp konkursā piedaloties Rīgas Doma kora skolas un Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņiem, audzis arī konkursa mākslinieciskais līmenis. 

"Mums, mazpilsētu skolām, diezgan grūti sasniegt šo līmeni, bet tas ir iespējams. Tas ir milzīgs izaicinājums. Tāpēc ļoti vērtīgi, ka mūsu audzēkņi, skolotāji un vecāki dzird, kā var spēlēt un uz ko tiekties. Tā mums ir ļoti laba skola, un ļoti liela iespēja dzirdēt patiešām daudz ļoti augstas klases jaunos māksliniekus, kuri nav pianisti. Sniegums ir tāds, ka tikpat labi viņi varētu būt arī klavieru nodaļas audzēkņi. Arī žūrija viņus jau vērtē kā pianistus," norāda M.Puriņa. 

Arī Ogres Mūzikas skolas skolotāja Inga Strazdiņa, kura šoreiz uz konkursu bija atvedusi divas audzēknes, uzteic konkursa augsto līmeni.

"Ogres Mūzikas skolas audzēkņiem šajā konkursā tiek dotas iespējas attīstīties, pilnveidoties un sacensties ar ļoti spēcīgām skolām. Mūsu mērķis ir dot audzēkņiem zināšanas tādā līmenī, lai viņi pēc tam var piedalīties festivālos un prestižos konkursos. Jebkurā gadījumā mūsu uzdevums ir sasniegt augstu profesionālu līmeni," uzsver I.Strazdiņa.

Kokursa dalībniekus vērtēja žūrija. Žūrijas komisijas priekšsēdētāja – Jeronima Kučinska Klaipēdas Mūzikas skolas Klavieru nodaļas vadītāja Vilija Kneižiene. Žūrijas komisijas locekļi: Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pedagoģe Sanita Glazenburga, Ogres Mūzikas skolas Taustiņinstrumentu nodaļas vadītāja Gunta Trasune. Žūrijas komisijas sekretāre – Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas izglītības programmas "Taustiņinstrumentu spēle" Metodiskās komisijas vadītāja Inese Circina.

Pēc katras grupas  noklausīšanās un saņemtā žūrijas vērtējuma norisinājās dalībnieku apbalvošanas ceremonija. Pirmo reizi konkursa vēsturē pirmo trīs vietu ieguvējiem tika piešķirtas naudas balvas. Piemēram, uzvarētājs vecākajā (E grupā) saņēma 100 EUR, bet jaunākajā (A grupā) – 50 EUR.

Konkursa noslēgumā Pateicības saņēma arī dalībnieku pedagogi. Par konkursu viņiem atgādinās arī Lielvārdes novada pašvaldības sarūpētie reprezentācijas suvenīri.

Ogrenet

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu