Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Lai palīdzētu jauniešiem pārvarēt Covid-19 pandēmijas radītās sekas, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar JSPA ir izstrādājusi atbalsta programmu, kuras īstenošanai valdība piešķīrusi pusmiljonu eiro. Programma ļaus līdz 2021. gada beigām īstenot daudzveidīgus pasākumus, sniedzot atbalstu gan jauniešiem, gan darbā ar jaunatni iesaistītajiem.

Finansējums projektu īstenošanai atbalsta programmas ietvaros tiks piešķirts, organizējot atklātu projektu konkursu. Kopumā plānots atbalstīt vairāk nekā 40 projektus, kurus īstenos Latvijas novadu vai pilsētu pašvaldības, pašvaldību iestādes un nevalstiskās organizācijas (biedrības un nodibinājumi).

Projektu konkursā pieejamais finansējums ir 430 000,00 EUR, savukārt vienam projektam maksimāli pieejamais finansējuma apmērs ir 10 000,00 EUR.

Projektu iesniedzējiem nolikums un citi aktuāli projektu dokumenti būs pieejami šeit. Projektu iesniegšanas termiņš un projektu īstenošanas termiņi tiks precizēti vienlaicīgi ar projekta nolikuma publicēšanu. Projektu iesniedzējiem būs pieejams informatīvs tiešsaistes seminārs par projekta pieteikuma sagatavošanu. Tāpat no aprīļa līdz decembrim darbā ar jaunatni iesaistītajiem būs pieejami JSPA nodrošināti atbalsta pasākumi.

Lai Covid-19 pandēmijas ietekmē nepieaugtu to jauniešu skaits, kas nestrādā, nemācās un neapgūst arodu, jauniešiem ir nepieciešams sniegt daudzpusīgu atbalstu, iesaistot jaunatnes jomas speciālistus, t.sk. pašvaldībās jaunatnes jomā strādājošos, jaunatnes organizācijas un nevalstiskās organizācijas, kas veic darbu ar jaunatni. Projektu laikā tiks veicināta jauniešu zināšanu un prasmju apguve, kā arī attieksmju veidošana, lai sagatavotu jauniešus turpmākajām mācībām un darba tirgum. Jauniešiem tiks sniegta iespēja socializēties, sekmējot kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanu, jaunieši saņems arī individuālu atbalstu ārpusskolas laikā. Tāpat tiks veiktas aktivitātes, lai preventīvi mazinātu jauniešu psihoemocionālās veselības riskus Covid-19 pandēmijas laikā un pēc tās.

2021. gada 18. martā valdībā izskatītais informatīvais ziņojums “Par atbalstu jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” un rīkojuma projekts “Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”” pieejams Ministru kabineta tīmekļvietnē.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu