Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

4. janvārī 73 gadu vecumā mūžībā aizgājis Lēdmanes pagasta Evaņģēlisko kristiešu draudzes „Zilais Krusts” prezidents Kārlis Dreimanis.

2013. gadā par aktīvu sabiedrisko darbību, nesavtīgu palīdzību līdzcilvēkiem un ieguldījumu Lēdmanes pagasta vides sakārtošanā un tūrisma objektu izveidē Kārlis Dreimanis bija saņēmis pašvaldības apbalvojumu „Goda Lielvārdietis”.

2006. gadā Kārlis Dreimanis nominācijā „Caur ērkšķiem uz zvaigznēm” saņēma apbalvojumu „Latvijas lepnums”.

Evaņģēlisko kristiešu draudzes „Zilais krusts” vadītāja Kārļa Dreimaņa vadībā ar Dieva vārdu no dažādiem netikumiem centās tikt vaļā dzīves pabērni, kuri bija kļuvuši lieki mūsu sabiedrībai, - bijušie cietumnieki, narkomāni un alkoholiķi. Kārļa gādībā bija ap 200 cilvēku – Rīgā, Kabilē un Lēdmanē.

2007. gadā gadā Lēdmanē Kārļa Dreimaņa vadītā evanģēlisko kristiešu draudze „Zilais krusts” bija nopirkusi lauku īpašumu ar 50 hektāriem zemes un dzirnavu drupām. Tur viņi bija nolēmuši paveikt neiespējamo – pašu spēkiem uzbūvēt kapelu un rehabilitācijas centru. Ir paveikts daudz vairāk – uzbūvēts un labiekārtots rehabilitācijas centrs, jaunajā kapelā ik dienas notiek dievkalpojumi, tapusi Trušu karaliste, atklāta Baskāju taka, kempings, jaunlaulāto tilts. Lēdmane kļuvusi par ievērojamu novada tūrisma objektu. Jau piecus gadus Lēdmanē notiek kristīgās mūzikas festivāls, uz kuru brauc mūziķi no Latvijas un Eiropas. Te notiek vasaras nometnes bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm. Šo gadu laikā Lēdmanē patiesi notikuši Dieva brīnumi.

Lielvārdes novada pašvaldība izsaka dziļāko līdzjūtību Kārļa Dreimaņa ģimenei un tuviniekiem, kā arī visai „Zilā Krusta” draudzei. Ceram, ka Kārļa uzsāktie labie darbi tiks turpināti, un idejas realizēsies draudzes cilvēku un visas sabiedrības labā.

Dzintars Sprivulis:

Ar Kārli cieši sadarbojāmies jau piecus gadus - tik ilgi Esplanādes Ziemassvētku tirdziņā bija Trušu karalistes stends, arī šogad. Kārlis bija labestības iemiesojums, ļoti harizmātisks cilvēks ar labu un lielu sirdi. Man patika arī viņa stingrība un noteiktība, par ko vīri viņu ļoti cienīja. Kārlis bija Dieva sūtnis, ļoti ticīgs cilvēks. Viņš bieži atkārtoja: „Neuztraucies, Dzintar, Dievs visu sakārtos, vajag tikai ticēt.”

kārlis bija labs cilvēku pazinējs, visu atcerējās, daudz ko zināja, vienmēr paliekot brīvs, vienkāršs un tolerants. Saņemtie ziedojumi līdz pēdējam centam aizgāja izvirzītajos mērķos.

Pateicoties Kārlim, daudzi cilvēki ir izcēlušies no bedres un tagad dzīvo pilnvērtīgu dzīvi. Zinu vīrus, kas nedzer jau septiņus un piecus gadus, vairāki izveidojuši savas laimīgas ģimenes.

Tālis Sala:

Kārlis Dreimanis. Viņš it kā nebija no šīs pasaules. To savu pirmo atstājis sen aiz muguras. Nokratījis nost kā suns nokrata ūdeni, izpeldot krastā. Viņš bija izrāvies brīvībā. Brīvībā no atkarībām. Arī brīvs pieņemt lēmumu būvēt citu pasauli. Tikai tanī citā pasaulē viņš vairs nedrīkstēja piederēt sev. Kārlis tad vēl nezināja, ka viņa misija būs būt Lielajam Parcēlājam, kuram uz saviem pleciem nāksies no vienas pasaules uz otru pārnest vispirms desmitus, tad simtus sev līdzīgo. Ka viņiem dzīvot un sadzīvot būs jāmācās ģimenē, ko sauks par kopienu ZILAIS KRUSTS. Ka būs jāmācās uzvarēt vislielākajā kaujā – uzvarēt sevi. Un ļoti, ļoti daudzi uzvarēja.

Kārli! Mums trūkst tādu nesavtīgu karavadoņu kā Tu. Uz Tevi varēja paļauties. Tavs dotais vārds bija stiprāks par likumu. Tu biji CILVĒKS ar visiem lielajiem burtiem, jo Tavs morāles kodekss bija DIEVS. DABA. DARBS.

Paldies Tev!
 X