Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

25.jūlijā noslēdzās svētku maratons, kurā ik nedēļas nogali Jumpravā, Lēdmanē, Kaibalā un Lielvārdē norisinājās dažādi izzinoši un izklaidējoši pasākumi.

Sestdien visas dienas garumā Rembates parkā skanēja bērnu čalas, jo Lielvārdes novada Kultūras centrs kopā ar sadarbības partneriem bija parūpējušies, lai mazie lielvārdieši un viņu vecāki varētu patīkami atpūsties un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Spīdalas saliņā bērni aktīvi dzīvoja līdzi Valmieras kinostudijas aktieru izrādei "Supervaronis Kapteinis Apakšbiksis". Kad stāsts par divu draugu – Džordža un Herolda – jautrajiem piedzīvojumiem bija izstāstīts, bērni kopā ar vecākiem devās apmeklēt turpat Rembates parkā izvietotos kontrolpunktus, no kuriem ikviens vilināja uzzināt vai izmēģināt kaut ko jaunu.

Pēc piecu kontrolpunktu apmeklējuma un piedalīšanās vismaz vienā atrakcijā dalībnieki varēja doties uz Informācijas centru, kur katram pienācās pārsteiguma balva – liela konfekte ar uzrakstu "Lielvārdes novada Kultūras centrs" un zīmulīši.

Ar vakara koncertiem svētki Lielvārdes novadā būs izskanējuši. Šogad vasaras pasākumu maršrutā iekļauta ne tikai Jumprava, Lēdmane, bet arī Kaibala. 24. jūlija vakarā Kaibalas stadions pārtapa par koši rotātu brīvdabas koncertzāli, kurā ar austrumnieciskām melodijām apmeklētājus priecēja mūziķu trio: Laimis Rācenājs, Andris un Ilze Gruntes koncertā "Balāde par vīnu, mīlu un raganām". Pat lietainais laiks nespēja mazināt prieka dzirksti par kopā būšanu jau otrajā kultūras pasākumā, kas norisinās Kaibalas ciemā.

26.jūnijā Kaibalas stadionā notika projekta "Brīvdabas kino Lielvārdes novadā" atklāšanas pasākums, kurā tika izrādīta populārā Jāņa Streiča filma "Limuzīns Jāņu nakts krāsā". Nupat, 24.jūlijā, te varēja noklausīties brīnišķīgu koncertu "Balāde par vīnu, mīlu un raganām" . 14.augustā plānots Pētera Krilova 1990.gadā uzņemtās filmas "Maestro" seanss.

"Jā šogad mums pievienojusies arī Kaibala, jo kultūra vajadzīga ne tikai Lielvārdē, bet ikvienā novada apdzīvotā vietā. Iespējams, ka kādreiz varēsim izmantot arī šobrīd slēgtās Kaibalas skolas sporta zāli. Tad kultūras pasākumi Kaibalā varēs notikt arī ziemas sezonā," saka Lielvārdes novada Kultūras centra kultūras pasākumu organizatore Līga Cerbule. 

Lielvārdes novada pašvaldības tūrisma speciālists Aleksandrs Čerņavskis norāda, ka kultūras aktivitātes vēl vairāk rosinās arī tūristu interesi par šo gleznaino Lielvārdes novada apdzīvoto vietu. "Vajag attīstīt visu Daugavas baseinu. Pagājušajā gadā Lielvārdes un Ķeguma novadu pašvaldības ir īstenojušas projektu "Īpaši aizsargājamās dabas teritorijas "Daugava pie Kaibalas" dabas aizsardzības plānā noteikto tūrisma un dabas aizsardzības aktivitāšu ieviešana". Projekta ietvaros izveidota atpūtas vieta, laivu piestātne, labiekārtots Daugavas krasts. Lai cilvēki brauc un atpūšas pie ūdeņiem un reizē bauda arī kultūru. Ja vēl izdosies īstenot projektu par veloceliņa izbūvi no Lielvārdes un Kaibalu, tad arī lielvārdieši un citu novadu iedzīvotāji labprāt dosies atpūtas velobraucienā uz Kaibalu. Arī pašiem kaibaliešiem būs iespēja baudīt kultūru uz vietas, savā dzīvesvietā.

Informācijas avots:
www.ogrenet.lv

Svētku diena Kaibalā (Anitas Sakas foto)
Svētku diena Lielvārdē (Austra Auziņa foto)


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu