Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Jau pavisam drīz Latvijas balsstiesīgie iedzīvotāji dosies uz vēlēšanu iecirkņiem, lai piedalītos kārtējās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

EP vēlēšanas notiks sestdienā, 2019. gada 25. maijā. Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabaliem, un EP no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.

Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam.

EP vēlēšanās vēlētāju uzskaitei izmanto Vēlētāju reģistru, un katrs Latvijas vēlētājs ir iekļauts noteikta iecirkņa vēlētāju sarakstā atbilstoši reģistrētajai dzīvesvietai.  

Saskaņā ar EP vēlēšanu kalendāru no šī gada 16. marta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) katram vēlētājam uz viņa deklarēto dzīvesvietas adresi sāka nosūtīt vēstuli ar informāciju, kurā iecirknī vēlētājs reģistrēts EP vēlēšanām.

Vēlētājiem, kuri nav saņēmuši informatīvo vēstules par EP vēlēšanām, nav jāuztraucas, savu vēlēšanu iecirkni ikviens var noskaidrot PMLP mājaslapā pmlp.gov.lv (bez autentifikācijas, ievadot personas kodu, vārdu un uzvārdu), vai zvanot uz Centrālās vēlēšanu komisijas informatīvo tālruni 67049999 (darba dienās no plkst.8.00 līdz 20.00).

Ar PMLP ikviens vēlētājs pat var sazināties, zvanot uz šīs iestādes informatīvo tālruni 67209400. 

Tā kā Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju uzskaitei izmanto vēlētāju sarakstus,  tad katram vēlētājam ir jābalso savā iecirknī, tajā kura vēlētāju sarakstā viņš iekļauts. Līdz 7.maijam ir iespējams iecirkni nomainīt, ja zināms, ka vēlēšanu laikā būsiet citur. To ir iespējams izdarīt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes tiešsaistes e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa”  vai klātienē pašvaldības dzīves vietas deklarēšanas iestādē.

Šajās vēlēšanās būs arī jauna papildus balsošanas iespēja iepriekšējā balsošanā (22.05.-24.05.2019.) vēlēt jebkurā citā iecirknī Latvijā. Tomēr, izmantojot šo iespēju, jārēķinās ar ilgāku laiku, kas būs jāpavada iecirknī, jo, lai nodrošinātu principu “viens vēlētājs-viena balss”, iecirkņa darbiniekam, pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas būs jāsazinās ar vēlētāja iecirkni, lai pārliecinātos, ka vēlētājs nav jau nobalsojis.

Lielvārdes novada vēlēšanu komisija atgādina, ka Lielvārdes novadā EP vēlēšanās darbosies 4 vēlēšanu iecirkņi:

Visi vēlēšanu iecirkņi darbu sāks 20. maijā, šajā dienā vēlēšanu iecirkņos varēs pieteikt balsošanu vēlētāju atrašanās vietā, kā arī iepazīties ar kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem, partiju priekšvēlēšanu programmām).

 EP vēlēšanās vēlētājs vēlēšanu iecirkņos var nobalsot iepriekš:

22. maijā – no plkst. 17.00 līdz 20.00;

23. maijā– no plkst. 9.00 līdz 12.00;

24. maijā– no plkst. 10.00 līdz 16.00.

25. maijā, Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā, vēlēšanu iecirkņi atvērti no plkst. 7.00 līdz 20.00.

Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņa maiņu veikt vairs nebūs iespējams, un vēlētājs varēs nobalsot tikai iecirknī, kura vēlētāju sarakstā ir reģistrēts.

Plašāka informācija par Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi – Centrālās vēlēšanu komisijas interneta vietnē: www.cvk.lv.

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu