Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Mūsu steidzīgajā ikdienā, rodas aktuāls jautājums - kas gan ir tas, kas mūs tik ļoti piesaista un tik ļoti atgrūž jebkurās attiecībās? Attiecību sarežģījumi ir aktuāli arī mātēm un meitām un otrādi.

„Tu mani nesaproti!” – cik bieži šo frāzi viena no otras dzird gan mātes, gan meitas. Bet pavisam nesen, taču, šī jaukā meitenīte Tev teica: „Mammuk, Tu esi pati labākā!”.

Kas tad ir noticis?

Kāpēc dzīves laikā mainās attiecības starp mātēm un meitām? Lai vai kā,  visas problēmas sākas jau bērnībā. Tādēļ ir tik ļoti svarīgi ikdienā  ieklausīties, runāt, būt kopā, un saprasties jau laicīgi, lai attiecības siprinātu un uzlabotu.

Lai radītu kopābūšanas mirkļus mammām un meitām, skolēnu rudens brīvlaikā, Jumpravas sociālās darbinieces uzrunāja vairākas mammas un aicināja kopā ar meitām pavadīt un līdzdarboties nometnes „Zaļā Jumprava” ietvaros organizētajos pasākumos 3 dienu garumā. Nometnes pasākumos piedalījās 6 mammas un 10 meitas.

Šī bija brīnišķīga iespēja gan kopā pabūt, gan izpausties, gan vienai otru atbalstīt dažādu uzdevumu izpildē. 3 dienas aizritēja nemanot, jo bija piepildītas ar dažādām aktivitātēm – kopīgām spēlēm, Helovīnu dekoru izgatavošanu, sejas un roku skaistumkopšanu, aktīvu līdzdarbošanos sava tēla veidošanā,  sadarbojoties ar „Krāsas un stila studijas” lektori Ilzi Emsiņu. Visvairāk dalībniecēm patika izglītojoši relaksējošs brauciens uz Koknesi, iepazīstot aktivitāšu centru „Mazā kāpa”, apmeklējot Likteņdārzu un atgūstot veselību ūdensprocedūrās Kokneses sporta centrā. Sociālās darbinieces veicināja mammām vairāk saprast kopā būšanas nozīmi un pierādīt, ka ne jau nauda, vai dārgas lietas ir būtiskas savstarpējā attieksmē. Svarīgākas ir kopīgas sarunas, kopīgas intereses radīšana, uzklausīšana un kopīgi pavadītie mirkļi.

Kā nu bez paldies, kas pirmkārt tiek teikts visām mammām un meitām, kuras aktīvi piedalījās nometnes aktivitātēs. Paldies Lielvārdes novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu nometņu organizēšanas nodrošināšanā. Paldies Jumpravas pamatskolas darbiniekiem par iespēju izmantot telpas. Paldies lektorei Ilzei Emsiņai par vērtīgo informāciju stila un make-up jautājumos. Paldies garšīgajiem ēdinātājiem  – SIA „Māris un Co” kafejnīcai Panna Koknesē un šoferītim Jurim Aveniņam. Paldies visiem, kas palīdzēja!

Marina Ivanova un Diāna Keiviša,

Sociālās darbinieces Jumpravā

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu