Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 12.klašu skolēni 2018.gada decembrī un 2019.gada janvārī devās uz Rīgu, lai Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā iepazītu profesiju daudzveidību tēlotājmākslas iestādē, savukārt LU Dabas mājā – Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā izzinātu izglītības iespējas Latvijas Universitātē, iepazītu studiju procesa norisi un studiju vidi.

LNOB skolēni guva priekšstatu par režisora, izrādes direktora, kostīmu mākslinieka un dekorāciju mākslinieka profesijām. Izglītojamie iepazinās ar konkrēto profesiju pārstāvju darba pienākumus un atbildību izrādes tapšanā.

Izglītojamie iepazinās ar  mākslinieku darba apstākļiem un vidi uz skatuves, mēģinājumu zālēs, grimētavās Latvijas Nacionālā Operā un Baletā.

Izglītojamie saņēma informāciju par operdziedātāja un baletdejotāja profesijai nepieciešamajām radošajām prasmēm un zināšanām, fiziskās sagatavotības lomu darbā, izturību, rakstura īpašībām.

Pasākuma laikā izglītojamie vēroja skatuves tehnisko darbinieku darbu Latvijas Nacionālās Operas un Baleta aizkulisēs. Izglītojamie uzzināja par tehnisko profesiju daudzveidību teātra mākslas nodrošināšanai.

LU Dabas mājā skolēni uzzināja par izglītības iespējām Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē, Ķīmijas fakultātē, Bioloģijas fakultātē,  kā arī uzzināja par studiju procesu Latvijas Universitātē kopumā.

Skolēni uzzināja par prasībām, lai iestātos interesējošā fakultātē.

Skolēni guva priekšstatu par augstskolas studiju vidi, apstākļiem, prasībām pret studentiem un katra studējošā atbildību par sasniedzamo rezultātu.

Skolēni uzzināja par studiju izmaksām, stipendijām un apmaiņas programmām. Skolēni uzzināja par iespēju studiju procesā mainīt fakultāti, iekļūt budžeta grupā vai izrotēt no tās.

Skolēni tika iepazīstināti ar studentu patstāvīgo darbu LU bibliotēkā.

Inguna Kaniņa,

Izglītības nodaļas sociālā pedagoģe

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu