Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte

Latvijas sieviešu izlase, kuras sastāvā ir trīs Lielvārdes florbola audzēknes (rembatietes Diāna Isjomina un Santa Torstere, kā arī lēdmaniete Evita Rudzīte), pagājušajā nedēļā Spānijas galvaspilsētā Madridē piedalījās pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā, kurā izcīnīja tiesības startēt finālturnīrā.

Par Latvijas izlases rekoduzvaru pār ukrainietēm (31:1) jau ziņojām. 2.februārī mūsu izlase krustoja nūjas ar mājiniecēm spānietēm, kuras tādā paša turnīrā, kas pirms diviem gadiem notika Valmierā, sakāva ar 9:0. Savas valsts galvaspilsētā Spānijas valstsvienība pret latvietēm aizvadīja ārkārtīgi veiksmīgu maču. Pēc pirmās trešdaļas rezultāts bija neizšķirts (0:0), otrā perioda sākumā latvietēm īsā laika sprīdī izdevās gūt divus vārtus (2:0), bet pēdējā spēles nogrieznī mūsu florbolistes guva vēl vienus vārtus, svinot svarīgu uzvaru ar 3:0. Diemžēl Lielvārdes florbola audzēknes šajā mačā ar rezultativitātes punktiem neizcēlās.

3.februārī latvietes krustoja nūjas ar savas apakšgrupas favorītēm čehietēm. Kopumā mūsu florbolistes aizvadīja ļoti saturīgu spēli, bet nespēja realizēt nevienu no savām pietiekami daudzajām vārtu gūšanas iespējām. Savukārt Čehijas valstsvienība savus momentus izmantoja, tāpēc varēja svinēt uzvaru ar 7:0. Jau spēles pirmā perioda pēdējā minūtē traumu pēc sadursmes ar pretinieci guva Santa Torstere, kura šajā mačā laukumā vairs neizgāja.

4.februāris bija Latvijas izlases brīvdiena, bet 5.februārī mūsu meitenēm bija jātiekas ar Ungārijas florbolistēm, kuras arī bija guvušas divas uzvaras trijās spēlēs. Spēles likme bija ļoti augsta, jo uzvarētājas ne vien izcīnīja otro vietu savā apakšgrupā, bet arī ieguva ceļazīmi uz pasaules čempionāta finālturnīru, kas no 1. līdz 9.decembrim norisināsies Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā. Mača rezultātu atklāja latvietes (1:0), bet ungārietes jau pēc pāris minūtēm pamanījās atbildēt ar tikpat precīzu metienu (1:1). Spēles atlikušajā laikā lieliski darbojās latvietes, kuras iemeta vēl deviņus golus, bet savus vārtus nosargāja neskartus – 10:1. Komandas interesēs laukumā devās arī Santa Torstere, kura šajā mačā izcēlās ar vienu vārtu guvumu. 2 (1+1) punkti Evitas Rudzītes kontā, bet Diāna Isjomina izcēlās ar diviem vārtu guvumiem.

Ritvars Raits, speciāli «OVV» no Madrides

Ritvara Raita foto: Evita Rudzīte (no kreisās) un Diāna Isjomina pēc Latvijas izlases pārliecinošās uzvaras pār ungārietēm.