Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) ārkārtējās situācijas laikā piedāvā bez maksas lasīt e-grāmatas, skatīties filmas un raidījumus no Latvijas Televīzijas arhīva latviešu valodā!

Ņemot vērā izsludināto ārkārtas situāciju un noteiktos ierobežojumus iedzīvotājiem, piedāvājam apkopotu informāciju par Kultūras informācijas sistēmu centra uzturētajiem kultūras resursiem, kuri bez maksas pieejami brīvpieejā tiešsaistē ikvienam interesentam no mājas datora.

KISC atzīmē, ka plašu un daudzveidīgu tulkotās un oriģinālliteratūras klāstu latviešu valodā piedāvā 3td e-grāmatu bibliotēka vietnē www.3td.lv, kur patlaban pieejamas izdevniecību Zvaigzne ABC, Apgāds Mansards un apgāda Prometejs izdotie literārie darbi.

Šobrīd 3td bibliotēkā lasītājiem pieejamas 320 e-grāmatas tādās kategorijās kā vēsture, politika, praktiskā psiholoģija, biogrāfiskās grāmatas, uzņēmējdarbība, kriminālromāni, dāmu romāni, literatūra bērniem un jaunatnei, kā arī darbi fantāzijas un fantastikas žanrā. 3td e-grāmatu bibliotēka ik nedēļu tiek papildināta ar trīs līdz deviņām jaunām grāmatām.

Lai kļūtu par 3td e-grāmatu bibliotēkas lasītāju, ir jābūt kādas Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas lietotājam. Tiem, kuri nav paspējuši par tādiem kļūt līdz šim, ārkārtas situācijas laikā daudzas bibliotēkas piedāvā reģistrēties un kļūt par lietotājiem attālināti, norādīja KISC pārstāve.

Savukārt Latvijas filmu portālā www.filmas.lv, kura saturu veido Nacionālais Kino centrs, brīvpieejā tiešsaistē no jebkura datora noskatāmas 204 Latvijā uzņemtas filmas, tai skaitā tādas Simtgades projekta ietvaros veidotās filmas kā Astoņas zvaigznes un Ievainotais jātnieks. Paralēli filmu skatīšanās iespējai portāla veidotāji sadaļā Filmu katalogs apmeklētājiem piedāvā iepazīties ar plašu, pārskatāmu un ticamu informāciju par vairāk nekā 2500 filmām, kas uzņemtas Latvijā kopš 1920.gada, kā arī par Latvijas kinorežisoriem, aktieriem un citām kino jomas personībām.

Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio arhīvu ieraksti pieejami audiovizuālo ierakstu portālā www.Diva.lv, kas piedāvā raidījumu ierakstu kolekciju brīvpieejā no jebkura datora. Portāla apmeklētājiem ir iespēja noklausīties aizgājušo gadu vērtības no Latvijas Radio arhīva krājuma, kā piemēram, izcilus klasiskās un kora mūzikas ierakstus un kultūrizglītojošu raidījumu ierakstus par tādu Latvijas kultūras personību daiļradi kā Gunārs Cilinskis un Velta Līne, Ērika Ferda, Lilita Bērziņa, Ēvalds Valters, Vera Singajevska, Jānis Kubilis, Ilze Vazdika, Raimonds Pauls un daudzi citi. Interesentiem ir pieejami arī radioteātrī iestudēto lugu fragmenti.

Tāpat brīvpieejā pieejami ir Latvijas Televīzijas raidījumi, piemēram, Reiz Runcis Renārs, Dabas grāmata, kā arī viedokļu un kultūrizglītojoši raidījumi - Tāda ir dzīve, Dvēsele ikdienā, Rīgai - 800, Savai zemītei un citi.

Kā pavēstīja Elsberga, muzeju krājumi brīvpieejā tiešsaistē pieejami Nacionālā muzeju krājuma kopkataloga publiskajā portālā www.nmkk.lv, kur iespējams apskatīt digitalizētā veidā Latvijas muzeju vērtības un iepazīties ar to aprakstiem. Portāla meklētājs piedāvā meklēt muzeju priekšmetus gan pēc nosaukumu, gan arī aplūkot katra muzeja piedāvāto digitalizēto krājumu. Kā uzsvēra KISC pārstāve, tuvākajā laikā portāls nmkk.lv tiks papildināts ar jauniem 7600 muzeju priekšmetu attēliem, kas digitalizēti Eiropas Savienības atbalstītā projekta Kultūras mantojuma satura digitalizācija laikā.

Jau vēstīts, ka Kultūras ministrijas iestādes no pirmdienas uzsāk informatīvu kampaņu #Ēkultūra, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli.

Kampaņas laikā kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus iedzīvotāji var saņemt attālināti, iestādes klātienē neapmeklējot. Vienuviet informācija par #Ēkultūra digitālajiem piedāvājumiem un e-pakalpojumiem būs atrodama KM tīmekļvietnē www.km.gov.lv.

Informācijas avots www.diena.lv

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu