Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Veselības inspekcija informē, ka pēc 5.un 6.jūnijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm ir ieteikts nepeldēties Pasta salas peldvietā Jelgavā, kurā konstatēts paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums, bet pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts.

Papildus oficiālo peldvietu monitoringam šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, ir virkne peldvietu, kurās, rūpējoties par iedzīvotāju veselību, ūdens pārbaudes tiek veiktas pēc vietējo pašvaldību iniciatīvas par pašvaldības līdzekļiem.

Arī Lielvārdes novada pašvaldība, rūpējoties par saviem iedzīvotājiem, pasūtīja zinātniskajam institūtam BIOR veikt pārbaudes atpūtas vietā Austriņu ceļš, atpūtas vietā Daugavas iela un Rītupīte. BIOR informē, ka 2017.gada 9.jūnijā veiktajās peldūdens kvalitātes pārbaudēs ūdens paraugos mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts.

Veselības inspekcija atgādina, ka ieteikums nepeldēties, galvenokārt, attiecas uz jutīgām iedzīvotāju grupām - maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem, kuru imūnā sistēma ir novājināta. Visa informācija par oficiālajām un neoficiālajām peldvietām, kurās tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte, pieejama Veselības inspekcijas tīmekļa vietnes www.vi.gov.lv sadaļā Vides veselība – Peldūdens - Peldūdens monitorings,  kā arī atsevišķu pašvaldību tīmekļa vietnēs.

Ūdens kvalitāti 56 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Veselības inspekcija pārbauda visu peldsezonu – no 15. maija līdz 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi.

 

Informāciju sagatavoja:

Veselības inspekcijas Vadītāja biroja preses sekretāre Ineta Miglāne sadarbībā ar Sabiedrības veselības nodaļu un

BIOR pārdošanas nodaļas vecākā eksperte un ūdens paraugu ņēmēja Ingrīda Egle
 X