Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Projekta “Energoefektivitāti veicinošu viedo pilsētvides tehnoloģiju ieviešana Lielvārdes publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā” publicitātes ietvaros notika informatīvs seminārs par viedajām tehnoloģijām un ieguvumiem, ko sniedz energoefektīvu risinājumu ieviešana publiskā apgaismojuma infrastruktūrā.

Semināru ar uzrunu atklāja Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektore Inga Reķe, savukārt par pašvaldības ieguvumiem, īstenojot projektu un pašvaldības pieredzi projekta ieviešanā iepazīstināja Attīstības plānošanas un pašvaldības īpašumu pārvaldības nodaļas vadītāja p.i Santa Zvirbule. 

Par LED gaismas avotiem, to kolorimetriskajām īpašībām, fotobioloģisko drošumu pastāstīja SIA “Baltic Research Center” vadošais pētnieks Ingmārs Felcis, savukārt par viedajām tehnoloģijām, kas uzstādītas Lielvārdes novada pašvaldības publiskā apgaismojuma infrastruktūrā, klātesošos informēja “VIZULO Solutions” SIA Projektu vadītājs Kaspars Livčāns.

Rīgas Tehniskās universitātes Industriālās elektronikas un elektrotehnoloģiju katedras pētnieks Ansis Avotiņš iepazīstināja ar Latvijas un pasaules pieredzi viedo tehnoloģiju attīstībā un izmantošanā, Viedo pilsētu (smart city) konceptu, kura uzdevums ir padarīt pilsētu iemītnieku dzīvi labāku un ērtāku.

Galvenie pašvaldību ieguvumi, izmantojot energoefektīvus risinājumus publiskā apgaismojuma infrastruktūrā ir  elektroenerģijas samazinājums, kas ļauj ietaupīt pašvaldības budžeta līdzekļus ielu apgaismojuma nodrošināšanai, dzīves kvalitātes uzlabošana, samazināta noziedzība, uzlabota satiksmes drošība, bet globālā mērogā energoefektīvi risinājumi ļauj samazināt CO2 apjomu, tādējādi mazinot atmosfēras sasilšanu un kaitīgo ietekmi uz klimata pārmaiņām.

Seminārā piedalījās 9 pašvaldību– Rīgas un Daugavpils pilsētas, Kuldīgas, Tukuma, Bauskas, Jelgavas, Gulbenes, Līvānu, Ogres novada pašvaldību pārstāvji. jautājumu un atbilžu daļā pašvaldību speciālisti diskutēja par aktuāliem jautājumiem, kas skar viedo tehnoloģiju ieviešanu, savietojamību.

Projekta “Energoefektivitāti veicinošu viedo pilsētvides tehnoloģiju ieviešana Lielvārdes publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā” Nr. EKII-3/10 mērķis ir Lielvārdes publisko teritoriju apgaismojuma modernizācija, ieviešot un demonstrējot viedās pilsētvides tehnoloģijas, kas samazina siltumnīcefekta gāzu emisijas.

Plānotais elektroenerģijas patēriņa samazinājums – 216 897 kWh/gadā, plānotais oglekļa dioksīda emisiju samazinājums – 23 641,77  kgCO2/gadā.

Informāciju sagatavoja:

Lielvārdes novada pašvaldības Administrācijas Attīstības plānošanas un pašvaldības īpašumu pārvaldības nodaļas vadītāja p.i Santa Zvirbule

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu