Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Ilgi gaidītais siltais laiks un vasara ir klāt. Lielvārdi apmeklē arvien vairāk tūristu, arī vietējie pilsētas iedzīvotāji labprāt dodas garās pastaigās un izbraucienos ar riteni. Lielvārdes pašvaldības darbinieki, apsekojot Lielvārdes parku, konstatēja, ka uzstādītās koka margas pie A.Pumpura muzeja un baznīcas ir sliktā stāvoklī.

Bīstama situācija šobrīd ir izveidojusies arī pie Lielvārdes viduslaiku pilsdrupām. Situāciju raksturo novada arhitekte un būvvaldes vadītāja Ilze Stalģe: „Vainīgs „laika zobs”. Notiek stāvkrasta erozija, šo procesu sekmē laika apstākļi - sasalšana, atkušana, stipri vēji, kas stipri šūpo kokus pašā kraujas malā, līdz ar to tiek nedaudz kustinātas arī  koku saknes. Stāvkrasta atsegumā ir saskatāmi vairāki grunts slāņi, katrs no tiem savādāk piesaista ūdeni, rezultātā sals šo slāni saplēš”.

Vēlamies atgādināt, ka Lielvārdes viduslaiku pilsdrupas ir Valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis. Aicinām iedzīvotājus un apmeklētājus būt uzmanīgiem stāvkrastos un pilsdrupās, jo no vecajiem mūriem var atdalīties atsevišķi akmeņi, tāpat var veidoties zemes nogruvumi.

Šobrīd tiek gatavota plānoto izdevumu tāme un līdz jaunu margu uzstādīšanai, plānojam izvietot norobežojošo barjeru un brīdinājuma zīmi.

Saudzēsim savu apkārtējo vidi un rūpēsimies par savu drošību.

Komunikāciju un tūrisma nodaļas vadītāja Ilze Skudra

Novada arhitekte, būvvaldes vadītāja Ilze Staļģe.
 X