Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Jaunais mācību gads jau tepat pie durvīm! Laiks skolēniem padomāt, kā un ar ko pēc skolas papildināt savu ikdienu un zināšanu klāstu! Pieteikšanās uz pulciņiem "Lielvārdos" ir sākusies! Mūsu piedāvājumā gan dažādi Tehnoloģiju jomas pulciņi, gan arī vērtīgas pulciņu nodarbības Mārītes Montesori Mājā! Pieteikšanās norisinās elektroniski centra mājas lapā līdz 5. septembrim un pirmās pulciņa nodarbības 9. septembrī!

 

Jaunums - LEGO Pētnieku klubs

1. - 2. klase

LEGO klubā uzņemsim skolēnus, kam patīk ienirt LEGO kluču pasaulē un būvēt. Šeit kopā ar vienaudžiem būs iespējams gan radoši izpausties, gan papildināt zināšanas dažādās STEM zinātņu jomās. Katrā nodarbībā kluba biedrus sagaidīs kāds būvēšanas uzdevums, kas dos iespēju attīstīt tādas svarīgas prasmes kā problēmrisināšana, konstruēšana, pacietība, prezentēšana u.c. Kad radošais gars un tehnika satiekas, top brīnumi. Liksim kopā prātus, sadarbosimies un radīsim LEGO mini pasauli kopā!ūs nepieciešama pacietība un vēlme mācīties jaunas un ikdienā noderīgas lietas!

Trešdienas, 15:30 - 17:00

Nodarbības vadīs pedagogi Elīna Gribuste un asistents Mareks Kristiāns Grizāns

Maksa - 26 EUR mēnesī

 

Jaunums - micro:bit robotika

3. - 8. klase

micro:bit ir izglītības nozarē populārs programmējams mikrokontrolieris jeb minidatoriņš, kas ir aprīkots ar dažādiem sensoriem un diožu ekrānu. Tas ir īpaši izstrādāts skolēnu izglītošanai programmēšanas un elektronikas jomā. Pulciņā caur vizuālo programmēšanu mācīsimies kontrolēt micro:bit minidatoru un meklēsim tā praktiskās pielietojuma iespējas reālajā dzīvē, veidojot dažādus projektus.

Otrdienas, 15:30 - 17:00

Nodarbības vadīs pedagogs Jānis Lūsis

Maksa - 26 EUR mēnesī

 

Tehniskā jaunrade

3.- 12. klase

Daudzpusīgs pulciņš, kurā skolēni apgūs iemaņas darbā ar kartonu, saplāksni, koku un citiem materiāliem, kā arī apgūs pamatzināšanas elektronikā un 3D modelēšanā, lai pēc tam šīs prasmes liktu kopā un radītu dažādus interesantus projektu darbus. Attīstīsim dizaina domāšanu un veidosim savas prasmes projektu darbu plānošanā un īstenošanā. Šajā pulciņā noteikti būs nepieciešama pacietība, vēlme mācīties jaunas un ikdienā noderīgas lietas!

Ceturtdienas, 16:20 - 17:50

Nodarbības vadīs pedagogi Edgars Gribusts, Andris Gribusts, Jānis Lūsis

Maksa - 26 EUR mēnesī

Jaunie programmētāji

3. - 6. klase

Apgūstot programmēšanu, bērni kļūst par savas pasaules veidotājiem – arhitektiem, filozofiem, vadītājiem un, galvenais, radošām personībām. Nodarbībās skolēni caur Scratch vizuālās programmēšanas platformu iepazīst mūsdienu tehnoloģijas, attīsta loģisko un kritisko domāšanu.

Pirmdienas, 15:30 - 17:00

Nodarbības vadīs pedagogs Jānis Lūsis

Maksa - 26 EUR mēnesī

 

Mēroga modelēšana

3.-12. klase
Modelēšanas pulciņā skolēniem būs iespēja apgūt praktiskās zināšanas par to, kas ir diorāmas jeb stenda modeļi, maketi un kā tos izgatavo, pielietojot visdažādākos materiālus, piemēram, smiltis, skaidas, krūmu zarus, sūnas, putuplastu, papīru utt. Mēroga modelisms attīsta mikro-motoriku, radošo domāšanu, iztēli, plānošanu, secīgu un sistemātisku pieeju. Modeļa radīšanas process attīsta zināšanas vairākās zinātnēs – matemātika, ķīmija, fizika, vēsture, zīmēšana.
Pirmdienas, 15:30 - 17:00

Nodarbības vadīs pedagogs Edgars Gribusts
Maksa - 26 EUR mēnesī

 

Arduino Robotika

4. - 9. klase

Pulciņš skolēniem ar priekšzināšanām programmēšanā. Skolēni turpinās apgūt zināšanas par Arduino platformu un dažādiem elektronikas elementiem - vadiem, slēdžiem, motoriem, sensoriem, kas izmantojami savienojumā ar Arduino mikrokontrolieri. Lai visu iepriekšminēto varētu vadīt un kontrolēt, būs jāapgūst arī programmēšana C/C++ valodā. Rezultātā skolēni varēs iemācīties izveidot dažādus elektronikas un robotikas projektus, kurus ir iespējams praktiski pielietot arī ikdienā.

Ceturtdienas, 16:20 - 17:50

Nodarbības vadīs pedagogs Jānis Lūsis

 

Vizuālās tehnoloģijas
3. - 7. klase

Pulciņa  mērķis ir iepazīt datorgrafikas programmas, apgūt programmas „Gimp” un „Inkscape” pamatus. Noskaidrot datorgrafikas veidus - rastra grafiku, vektoru grafiku, izzināt programmas darba telpu, logus un paletes, apgūt attēlu izveidi un dokumentu vajadzīgo lielumu iestatījumu, apgūt darba rīkus, apstrādāt foto attēlus, veidot kolāžas, radīt oriģinālas datorgrafikas, veidot burtu kompozīcijas un logotipus, sagatavot datorgrafiku izdrukai un noslēguma izstādei. Skolēniem nepieciešamas pamata iemaņas darbā ar datoru (failu izveide, saglabāšana, kopēšana, meklēšana tīmekļa pārlūkā utmldz.).

Trešdienas, 15:30 - 17:00

Nodarbības vadīs pedagoģe Laila Dambīte.

Maksa - 26 EUR mēnesī

 

LEGO Mehānika un Robotika

3. - 6. klase

Izmantojot specializētus LEGO konstruktoru komplektus, bērni darbojoties individuāli un pāros pakāpeniski apgūs dažādu mehānismu darbības principus. Šis pulciņš nav domāts kā vienkārša rotaļāšanās ar LEGO klucīšiem, bet gan nopietns darbs pie savu zināšanu, loģiskās domāšanas un konstruēšanas spēju attīstīšanas! Otrajā mācību pusgadā turpināsim ar robotiku - apgūsim LEGO NXT robotu uzbūves, darbības un programmēšanas pamatprincipus un pildīsim dažādus āķīgus uzdevumus, kuru atrisināšanai nepieciešama iztēle, attapība un loģiskā domāšana. 

Piektdienas, 15:30 - 17:00

Nodarbības vadīs pedagogs Jānis Lūsis

Maksa - 26 EUR mēnesī

 

Mākslas Pētnieki     

5 līdz 7 gadi un 8 līdz 10 gadi

Izzinošās mākslas nodarbībās kopā dosimies ceļojumā cauri tūkstošus gadu senajai mākslas vēsturei! Nodarbībās nelielās grupās kā mākslinieki radošajā darbībā iepazīsim un izmēģināsim dažādus mākslas stilus, materiālus un tehnikas, iejutīsimies mākslas kritiķu lomā, tuvplānā pētot mākslas darbus, kā vēsturnieki caur mākslu iepazīsim dažādus laikmetus. Nav nepieciešama iepriekšēja pieredze vai prasmes kādā no mākslas veidiem!

Trešdienas, 16:00 - 17:30 - skolēni ar pieredzi no iepriekšējā mācību gada

Piektdienas, 15:00 - 16:30 - jaunie skolēni bez priekšzināšanām

Nodarbības vadīs mākslas terapeite Linda Zunde
Maksa - 30 EUR mēnesī

Matemātikas Pētnieki

2.-4. klase

Mācību gada laikā mēs iziesim cauri visiem pamattematiem, kuri tiek aplūkoti matemātikas mācību stundās skolā! Paskatīsimies uz matemātiku no citas puses - ar acīm, prātu un rokām! Ielūkosimies matemātikas attīstības vēsturē. Caur stāstiem izdzīvosim līniju nosaukumu rašanos, leņķu veidus, figūru veidošanos. Taustīsim, zīmēsim, locīsim ģeometriskas figūras, apgūsim to nosaukumus. Ienirsim skaitļu valstībā - vai ziniet cik nulles ir miljardam? Darīsim visu, lai matemātika mums rada prieku!

Otrdienas, 15:00 - 16:00 - 2. klase

Trešdiena, 15:30 - 16:30 - 3.-4. klase

Nodarbības vadīs pedagoģes Rudīte Voloha un Ināra Dzērve

Maksa - 24 EUR mēnesī

 

Abonementa maksa

Jaunajā 2019./20. mācību gadā turpina darboties abonementa maksas princips, kā tas ir citās novada interešu izglītības iestādēs. Audzēknim dalības maksa tiek noteikta par mēnesi neatkarīgi no apmeklēto nodarbību skaita. Maksa par pulciņu nodarbībām norādīta pie katra konkrētā pulciņa. Nodarbībām nepieciešamo materiālu izmaksas iekļautas dalības maksā!

Ilgstošas audzēkņa slimošanas gadījumā (vismaz 4 nodarbības pēc kārtas, uzrādot ārsta zīmi) par atlaidi abonementa maksai jāvienojas ar IIC “Lielvārdi” vadību.

Pašvaldības līdzfinansējums

Šobrīd norisinās sarunas ar Lielvārdes novada pašvaldību par līdzfinansējuma piesaisti. Ja viss izdosies sekmīgi, tad, pateicoties pašvaldības līdzfinansējumam, Lielvārdes novada izglītības iestāžu audzēkņiem maksājums par pulciņa apmeklējumu būs 14 eiro mēnesī.

Līdzfinansējums šādiem pulciņiem nebūs pieejams - Mākslas Pētnieki, Matemātikas Pētnieki.

Atlaides

Ja vienā pulciņā piedalās vairāki vienas ģimenes bērni, katra nākamā bērna abonementa maksai tiek piemērota 10% atlaide.

Nodokļu atlaide

Visas IIC “Lielvārdi’ interešu izglītības nodarbību programmas ir licencētas, tāpēc vecāki var saņemt atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli 23% apmērā par attaisnotajiem izdevumiem, iesniedzot VID maksājumus apliecinošus dokumentus. Šis nosacījums nav attiecināms uz Logopēdijas, Mākslas un Mūzikas terapijas nodarbībām, kas nav klasificējamas kā interešu izglītība.

Pieteikšanās

Pieteikties uz pulciņa nodarbībām var aizpildot mājas lapā www.Lielvardi.lv publicēto pieteikuma anketu. Vietu skaits ierobežots! Pieteikšanās termiņš līdz 5. septembrim. Gaidīsim ciemos zinātkāros bērnus!

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu