Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Grūti atcerēties otru tik lietainu vasaru kā aizvadītajā 2017.gadā. Grūti atcerēties otru tik bagātu gadu ar koncertiem un piedzīvojumiem VPDK “Lāčplēsis” darbībā. Tādēļ 31. decembrī kolektīvs atskatījās uz aizvadīto gadu caur gada balvas “Zelta ķepa” prizmu, uzaicinot uz otro, gadskārtējo ceremoniju visus dejotājus un viņu ģimenes.  

Kā balvu pasniegšanas ceremonijas atklāšanas uzrunā norāda kolektīva vadītājs Andris Koknevičs, tepat Lielvārdē un Rīgā (kultūras pilī Ziemeļblāzma), Inčukalnā, Carnikavā, Līvānos un Liepājā, un pavisam tālajā Gruzijā kopā ir dejots 11 koncertos. Paši dejotāji izceļ trīs no tiem – ar pietāti pret Latvijas valsts brīvības cīņu piemiņas dienu kolektīva organizēto koncertu „Ar liesmiņu sirdī” Lielvārdē 11.novembrī; kolektīva draugu VPDK “Bandzenieki” 5 gadu jubilejas koncertu “Mūsu stāsts” Liepājā 2.decembrī; un “pārpasaulīgajā” novadu un valstu koncertā, pašu dejotāju izlolotajā no idejas pirmsākumiem atceļā no Gruzijas līdz pēdējam deju solim Lielvārdes kultūras namā – “Mans Gruzijas stāsts” 28.oktobrī. Varbūt aizsākta jauna tradīcija – vasaras ceļojuma iespaidos un uzkrātajā enerģijā dalīties ar draugiem, izdejojot tos uz skatuves? Kopīgs paldies tiek teikts Santai Teivānei, kura vispirms visus “aizsūtīja” uz Gruziju. Par deju uzstādīšanu un organizatorisko darbu, gatavojoties Starptautiskajam tautu deju un mūzikas festivālam Gruzijas kalnos aizvadītā gada augustā, par pēc-ceļojuma koncerta ideju un tās realizēšanu, ieskaitot pat video sveicienu no tālienes nodrošinājumu, kolektīva dejotāji visi kopā un katrs atsevišķi saka paldies Evitai Taburei un viņas ģimenei. Evitai, kura visu gadu kā fiziski tā emocionāli uztur kolektīvu formā, neatlaidīgi darbojas kolektīva mākslinieciskā sasnieguma celšanā, uzņemoties kā repetitora tā visus citus “cilvēka-orķestra” pienākumus, lai kolektīvs ir kā Kolektīvs kā uz skatuves dēļiem, tā aiz tiem.

Bez Latvijas 100-gades Deju svētku uzveduma “Māras zeme” obligātā repertuāra dejām “Dievs, sargi Dzimteni” un “Pats par savu naudu dzēru”, kuras veiksmīgi tiek nodejotas Ogres deju apriņķa skatē 2.aprīlī, tiek apgūtas jaunas un atkārtotas jau pārbaudītas un iedejotas vērtības kā „Pie dieviņa gari galdi”, „Es mācēju danci vest”, „Kursas goda dancis” u.c. VPDK “Lāčplēsis” dejotāji par 2017.gada deju atzīst “Visam cauri iet” Jāņa Purviņa horeogrāfijā. Kāpēc? Varbūt iemesls tam ir kopīgā Līgo dienas un Jāņu nakts pavadīšana viesmīlīgās dejotājas Ilzes Stepiņas ģimenes sētā – Visi meži guņos dega, visi ceļi atslēgām, Ar Dieviņa palīdzību visam gribu cauri iet...?  

Ar Dieviņa palīdzību un VPDK “Lāčplēsis” prezidenta Aināra Bajinska gādību un negulētu nakšu ieguldījumu, tiek izdarīts viss, lai piesaistītu publisko finansējumu un deju kolektīvam sagādātu etnogrāfiski pareizu Lielvārdes novada tautas tērpu. Tādejādi jau ieplānojot kārtējo pasākumu 2018.gada 8.aprīlī – Lielvārdes etnogrāfisko tērpu godināšanas svētkus ar tērpu parādi. Ainārs piedalās visos tērpu tapšanas procesos, sākot ar tērpu materiālu iegādi līdz tā pārtapšanai gatavā tērpā, līdzdarbojoties biedrībā “Lāčplēsis dejo” kopā ar Santu Teivāni, organizējot biedru darbu, un piesaistot papildus finansējumu deju kolektīva vajadzībām.

Aizvadītajā gadā kolektīvam ir pievienojušies vairāki jauni dejotāji un par gada veiksmīgo debiju kolektīvā balsojuma rezultātā tiek atzīts klaida latvietim raksturīgā dabiskā smaida īpašnieks Ivars Kalns. Par gada daudzsološo izaugsmi, par neatlaidību un rūpību pret deju kolēģiem nominācijā “Gada dejotājs” tiek apbalvoti pat divi dejotāji – Kristaps Strazds un Renārs Pinka. 

Piedzīvojumi izbraucienos un sadančos, atmiņas, kuras uzvirmo smieklu jūrā, izskanot kādam no teicieniem, kuru saprot tikai savējie. Savējie – VPDK “Lāčplēsis” dejotāji. Mēs varam teikt paldies par to, ka esam viens otram, un esam uz “viena viļņa”. Ja arī nesakām to skaļi, tad domājam gan. Un aizvadītais gads tam ir visīstākais pierādījums, kurš darījis mūs bagātus, jo mums pieder viss, kas ar mums ir noticis.  Kā kolektīva tērpu “guru” Daiga Kļaviņa, kura visu gadu rūpējas par katru dejotāju un katru vīli tērpā, un bez kuras, iespējams, valdītu “kosmoss, drāma” un haoss tērpu noliktavā, ir teikusi: “Esmu pārliecināta, ka vienīgais, kas mani mudina virzīties uz priekšu ir mīlestība uz to, ko daru, ne tikai ikdienā, bet arī pirmdienu un ceturtdienu vakaros, kad esmu kopā ar Jums! Deja – tā ir mūsu sirdslieta, kas aizpilda daļu no mūsu ikdienas un gribētos ticēt, ka vienīgais veids, kā būt patiesi apmierinātam, ir ticēt tam, ka mēs darām lielisku darbu un spējam būt vienoti, jo vienotība ir mūsu panākumu atslēga!!!” Bet... TĀ VISA nebūtu, ja nebūtu skatītāju. Ja nebūtu to, kurus interesē latviešu tautas deja, kas apmeklē koncertus un aplaudē, iedvesmojas paši un iedvesmo mūs – VPDK “Lāčplēsis” dejotājus. Sakām lielu paldies kultūras namam "Lielvārde", Lielvārdes novada pašvaldībai, visiem mūsu draugu kolektīviem, šuvējai Dacei Šīmanei-Kalnozolai, k/n dežurantei Lilitai Leščinskai un visiem pārējiem dažādu darbu un darbiņu darītājiem! Pateicamies mūsu biedrības "Lāčplēsis dejo" atbalstītājiem par ziedojumiem! Liels, liels paldies visiem mūsu lieliskajiem pasākuma “Zelta ķepa 2017” organizatoriem un vadītājiem!  Lai Jaunajā 2018.gadā visas dienas ir baltas, domas gaišas un sapņi piepildās!
 X