dari-pats

18.janvārī Lielvārdes novada Jauniešu telpā iepazīšanās pasākumā tikās projekta "Neskaties no malas... dari pats!" dalībnieki – jaunieši un uzņēmēji.

Projektu īsteno Lielvārdes Attīstības Fonds sadarbībā ar Lielvārdes novada pašvaldību, Izglītības kvalitātes valsts dienestu un Eiropas Sociālo fondu. 

"Projekts ir ļoti labs veids, kā iesaistīt jauniešus visos procesos, kas notiek mūsu novadā, tajā skaitā uzņēmējdarbībā. Katrā novadā uzņēmēji ir ļoti svarīga daļa, un projekta laikā jaunieši iepazīs ne tikai firmu, zīmolu vai marku, bet arī cilvēkus, kuri mīl to, ko viņi dara. Tas rosinās viņiem vēlēšanos darīt pašiem. Gan jauniešiem, gan arī pieaugušajiem nereti rodas idejas, kas tā arī paliek ideju līmenī. Ar šo projektu esam iecerējuši jauniešiem dot iespēju ne tikai rast ideju, bet arī to īstenot," norāda Lielvārdes Attīstības fonda valdes priekšsēdētāja Ilze Kreišmane.

Pasākumā projekta dalībnieki iepazinās ar uzņēmējiem (mentoriem), kuri ar jauniešiem sadarbosies projektā, kas ilgs līdz oktobra beigām. Uz tikšanos bija ieradusies bioloģiskās saimniecības "Lienas medus” īpašniece, Ogres Biškopības biedrības valdes priekšsēdētāja vietniece Liena Muceniece; SIA "Māris&Co" valdes priekšsēdētājs, Lielvārdes novada Uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Mālmeisters; SIA  "Linu Māja" īpašniece, Lielvārdes novada Uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētāja vietniece Inese Delviņa un SIA "Linu Māja" līdzīpašniece Elita Jaudzema.

Visi projektā iesaistītie ir Lielvārdes novadā pazīstami un veiksmīgi uzņēmēji, kuri arī pratuši tikt galā ar problēmām, jo bijuši pārliecināti par savas biznesa idejas lietderību.

L.Muceniece atklāja, ka viņu piedalīties šajā projektā vadījusi pārliecība, ka jauniešos ir spēks, un viņi būs tie, kas turpinās darīt pašreizējo uzņēmēju iesākto. "Ja kādam ir vēlēšanās pamēģināt un iepazīt bišu pasauli, esmu gatava jūs atbalstīt un palīdzēt," aicināja uzņēmēja.

M.Mālmeisters, kuram jau ir 25 gadu pieredze biznesā un kura vadītājos uzņēmumos strādā 120 darbinieku, jauniešiem piedāvāja sniegt padomu, kā vadīt personālu. 

SIA "Linu Māja" jau ir pieredze sadarbībā ar Lielvārdes novada jauniešiem, gatavojot tērpus modes skatei "Lielvārde Var". Jaunieši šajā skatē iejūtas modeļu lomā.

"Manuprāt, mēs kopā pavadīsim jēgpilnu laiku, kas vainagosies ar atziņām. Šī savstarpējā sadarbība varētu būt ļoti interesanta. Pat, ja jūs vēl nezināt, ko vēlaties darīt, jums ir vērts iepazīties ar visiem projektā iesaistītajiem uzņēmējiem, lai varētu izvēlēties. Jebkurā gadījumā jūs būsit ieguvēji, jo būsit sapratuši, kas jums der un kas neder," uzrunājot jauniešus, sacīja I.Delviņa. 

Pēc iepazīšanās ar uzņēmējiem jaunieši sadalījās grupās, jaunieši uzsāka konkrētas sarunas ar uzņēmējiem par turpmāko sadarbību.

Projektā iesaistījušies jaunieši no Lielvārdes, Lēdmanes un Skrīveriem.

"Pieteicos projektā, jo vēlos izmēģināt kaut ko jaunu," atklāja E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 9.a klases skolnieks Raivis Vinogradovs. Pēc tikšanās Raivis atzina, ka viņu vairāk interesē būvniecība, un visticamāk viņš sadarbosies ar Māri Mālmeisteru, kura viens no uzņēmējdarbības virzieniem ir būvmateriālu tirdzniecība.

Projektā iesaistījušās arī Lēdmanes pamatskolas skolnieces: Monta Mūrniece (6.klase), Elizabete Pilmane (6.klase) un Rendija Finstere (7.klase). Rendija atzina, ka viņai šis projekts šķiet ļoti interesants - iepazīties un komunicēt ar citiem vienaudžiem, kā arī radīt savas idejas. Elizabete atklāja, ka viņas un skolasbiedreņu domas vēl dalās, ar kuru uzņēmēju sadarboties, Elizabetei interesē gan "Linu Māja", jo arī viņas mamma ir šuvēja, gan arī ēdienu gatavošana. 

Projekta ietvaros jauniešiem jāizstrādā biznesa ideja, un katra no darba grupām vienosies par viena kopīga produkta izstrādi. Kad tie būs izveidoti, rezultāts tiks prezentēts Lielvārdes novada domes deputātiem un novada uzņēmējiem, kā arī plašākai sabiedrībai Lieldienu tirdziņa laikā. Projektā ar konkursu starpniecību tiks iesaistīti arī citi novada jaunieši. 

"Manuprāt, šādi projekti ļoti daudz dod jauniešu izaugsmē. Arī "PuMPurs" jaunatnes iniciatīvu projekti, kas paredzēti dažādiem jauniešiem – ne tikai aktīvajiem. Līdz ar to es atbalstu un ticu, ka šie projekti sniedz jauniešiem tādas zināšanas, ko mācoties skolā, nevar apgūt. Esmu ļoti gandarīta, ka izveidojusies veiksmīga sadarbība ar novada uzņēmējiem. Ceru, ka viss izdosies un Lielvārdes novadā būs jauni uzņēmēji," saka Lielvārdes novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciāliste Agnese Vovčenko.

Avots: ogrenet.lv

http://www.ogrenet.lv/lielvarde/43108/ 

Pasākums īstenots ESF projekta  SAM 8.3.4. „Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumusˮ ietvaros

Foto: ogrenet.lv

Skatījumu skaits: 10971
 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu