11. septembrī ar burvīgas mūzikas skaņām, ko dāvāja Nila Īles mūzikas studija, tika atklāts Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas dārzs.

Tajā piedalījās Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, bērnu vecāki un pedagogi, kā arī pašvaldības un PPB „Zied Zeme” pārstāvji. Dārza atklāšanas svētkos skolas direktore Mārīte Puriņa stāstīja, ka tagad ir īstenojies viņas sen lolotais sapnis un aicināja visus noticēt – sapņi piepildās! Īpaši, ja sapņa īstenošanā rokās sadodas un kopīgi strādā vairāki. Šoreiz, lai realizētu sapni par Mūzikas un mākslas dārzu, rokās sadevās Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skola, Lielvārdes novada pašvaldība un biedrība „Zied Zeme”.

Par ieguldīto darbu un drosmi sapņot visiem projektā iesaistītajiem pateicās Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, savukārt biedrības „Zied Zeme” valdes locekle Linda Cīrule stāstīja pat katra spēju radīt un sajust mūziku, un īpaši sveica skolas direktori Mārīti Puriņu. Vēsture lappuses – kā bijusī Lauktehnikas ēka kļuva par mūzikas skolu – klātesošajiem atgādināja Guntis Vilnītis.

Savā pārsteidzošajā sniegumā Nila Īles mūzikas studija ieskandināja arī Mūzikas un mākslas dārza āra instrumentus – vertikālās ērģeles un kajonu.  Aizraujošajā priekšnesumā tika iesaistīti arī visi klātesošie, un dzidrā septembra pēcpusdiena pildījās ar ritmiskām mūzikas skaņām, liekot katram no klātesošajiem līdzdarboties pilnīgi unikāla kopīga skaņdarba tapšanā.

Mūzikas un mākslas dārza uzstādītā nojume un skatuve ir brīnišķīga vieta šādiem brīvdabas koncertiem, te noteikti notiks vēl daudzi skaisti muzikāli notikumi, kas līdzīgi šim, ievibrēja pozitīvo sajūtu stīgas visos klātesošajos.

Beata Kempele, informācijas līdzekļu redaktore

Beatas Kempeles foto


Skatījumu skaits: 11927
 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu