3. februārī pulcējāmies pie kultūras nama „Lielvārde”, lai svinētu meteņus – latviešu gadskārtu svētkus starp ziemas un pavasara saulgriežiem, kas iezīmē jau tuvo pavasari un ziemas nobeigumu. Svētkos meteņu dziesmas dziedāja un rotaļas vadīja folkloras kopa „Josta”. Savukārt āra darbnīcā lieliem un maziem maskas palīdzēja darināt skolotāja Aiga Kriņģele. Kopīgās dziesmās un rotaļās modinājām zemi pavasarim, un sevi no ziemas stinguma.

Pie kultūras nama sakurtajā ugunskurā ziedojām ugunij labību – bagātīgai jaunajai ražai. Turpat no kalniņa ar ragavām braukāja bērni – arī tā ir meteņu tradīcija. Katram bija ko darīt, un visi jutāmies labi un vienoti.

Ar gardu pukstiņu biezputru meteņu svinētājus pabaroja Valts un Zaiga. Viņu īpaši pagatavotā liepziedu tēja sildīja un dzesēja rotaļnieku slāpes.

Folkloras kopas „Josta” vadītāja Ilze Vecmane atzīmēja, ka meteņu vārda pamatā ir vārds „meti”. Tātad meteņos visam gadam uzmetam metus. Tad nu Lielvārdē to esam darījuši jautri un aktīvi – lai veiksmīgs un moži pavadīts ir arī jaunais gads.

Beata Kempele

Beats Kempeles un Ditas Vīksnas foto.

Skatījumu skaits: 8222
 X