2. oktobrī Ogres un Lielvārdes pašvaldību pārstāvji un uzņēmēji ciemojās Alojas novadā. Tikšanās notika Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrā – bibliotēkā „Sala”. Tā sākās ar kopīgu filmas KLAIDOŅSTĀSTS noskatīšanos. Šī Andreja Hansona un Bruno Šulca veidotā filma par Ungurpils ezeru un tā peldošajām salām lika apstāties darba dienu skrējienā un baudīt filmas kadros ietverto dabas skaistumu.

Sekoja Alojas novada domes priekšsēdētāja Valda Bārdas vadītā prezentācija par pasīvajām mājām. Tās autors – pasīvo ēku būvniecības konsultants Krists Slokenbergs. Pasīvo māju būvniecības pamatā ir ilglaicīgums un pārdomātas tehnoloģijas, pateicoties kurām enerģija tiek taupīta, kā arī videi un cilvēkam draudzīgu materiālu izmantošana ēku būvniecībā. Šādas pasīvās mājas paraugs ir arī Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs – bibliotēka „Sala”, kuru apskatīt aicināja Valdis Bārda. Te nu redzējām, kā prezentācijā dzirdētais izskatās jau apdzīvotā ēkā, cik patīkami un silti ir ēkas apdarē izmantotie dabiskie materiāli – koks, māls, akmens. Apskatot ēku no blakus esošā skatu torņa, novērtējās arī zaļā jumta rudenīgo skaistumu.

Savukārt sarunas turpinājumā Alojas novada domes priekšsēdētājs pastāstīja par Alojas novada izaugsmi pēdējos gados, apgāžot mītu par drūmo situāciju Latvijas nomalēs.

Pēcpusdienā saimnieki piedāvāja apskatīt Staiceli. Priecājāmies par rūpīgi sakopto mazpilsētas centru ar 19.gs. beigu un 20.gs. sākuma koka apbūvi. Aizraujoša bija īsā ekskursija Staiceles lībiešu muzejā “Pivālind”. Te izveidota digitāla seno un joprojām esošo māju karte, iekārtots arī vēsturisks Staiceles papīrfabrikas pēdējā direktora kabinets.

Staiceles pilsētas Tūrisma informācijas centrā noklausījāmies stāstījumu par interesantākajiem Staiceles tūrisma objektiem, redzējām arī Staiceles simbolu – stārķi, kuru kā rotaļlietu saņem visi mazie trīsgadīgie staicelieši.

Mūsu viesošanās noslēdzās Tautas lietišķās mākslas studijā "Staicele", kur varējām priecāties par ziemeļvidzemes dzīparu krāšņumu.

Mājās atgriezāmies, solot citreiz apskatīt Vīksnu alas, Planču purva dabas taku un šitaki sēņu audzētavu.

Varējām piekrist viesmīlīgajam Alojas novada domes priekšsēdētājam Valdim Bārdam, ka novada un valsts izaugsmes pamatā ir uz ilgtspēju vērsta domāšana un rīcība, kā arī darbīgi cilvēki, kas ir sava novada patrioti.

Beata Kempele, pašvaldības izdevumu redaktore

Autores foto

Skatījumu skaits: 25976
 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu