9. septembrī kultūras namā „Lielvārde” notika Agra Liepiņa grāmatas „Mūsu dievi” atvēršanas svētki. Jaunajā grāmatā mākslinieks un teksta autors ir ne tikai koši un dzīvi attēlojis latviešu dievus, bet arī raksturojis katru no tiem, zīmējis un skaidrojis dievu zīmes un simbolus. Agra Liepiņa zināšanu un neizsīkstošās fantāzijas pieticis arī, lai attēlotu dabas dievības un gadskārtu svētkus – gluži kā labi pazīstamus un tuvus draugus.

Kā tuvi draugi – vienkārši un priecīgi – tika sagaidīti arī visi grāmatas atvēršanas svētku viesi. Daudzi no viņiem zināja – šogad Agra Liepiņa celtajai Uldevena pilij Lielvārdē paliek 20 gadi. Tādēļ skanēja dubulti sveicieni un laba vēlējumi.

Starp mākslinieka sveicējiem bija izdevniecības "Latvijas Mediji" redaktore Inga Ābelīte, Lielvārdes Tautas teātra režisors Kārlis Lišmanis, Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, Lielvārdes bibliotēkas vadītāja Rita Platpīre, Lielvārdes senioru biedrības un senioru teātra pātstāvji, kolēģi no Lielvārdes A. Pumpura muzeja un daudzi citi.

Agrim Liepiņam piemīt talants būt labam un dāsnam namatēvam, runāt nopietni, bet nekad – garlaicīgi vai pārgudri. Pie tāda namatēva iedzirktās arī viesu joki, un visi var justies vienkārši un labi.

Sirsnīga un aizkustinoša bija Agra Liepiņa atzīšanās, ka viņa Laima ir dzīvesbiedre Ināra.

Mākslinieks pateicās par apsveikumiem un dāvanām, bet brīnišķīgāko dāvanu pats bija noorganizējis svētku dalībniekiem. Tas bija Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes jauktā kora „Aura” koncerts. Kāda gaiša, dzirkstoša enerģija! Lieliska, īpaši grāmatas „Mūsu dievi” atvēršanas svētkiem veidota programma.

Koncertā asprātīgu dialogu ar klausītājiem veidoja kora mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols, papildinot katru dziesmu ar īpašu stāstu, bet noslēgumā pārliecinoši nolasīja rindas no Agra Liepiņa grāmatas:

„Mēs godināsim savus senčus, mēs dzīvosim savā zemē un dziedāsim mūsu tautasdziesmas!

Mēs būsim!”

Beatas Kempeles teksts un foto.
Skatījumu skaits: 15809
 X