Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

"Rural SKILLS mobility Latvia" bija noslēdzošā ERASMUS+ stratēģiskās sadarbības projekta “Rural Shared Knowledge in Leading LAGs +Strategies [Rural SKILLS]” jeb zināšanu apmaiņa VRG vietējās attīstības stratēģijās partneru  vizīte, kopā pulcējot partnerus no Portugāles, Itālijas, Horvātijas un Beļģijas. Partnerus vieno darbs vietējās rīcības grupās un pašvaldībās, kā arī tādi kopīgi izaicinājumi, kā sekmēt ekonomisko izaugsmi lauku teritorijās, veicināt jaunu darba vietu veidošanos un kopumā nodrošināt kvalitatīvus dzīves apstākļus. 

"Rural SKILLS mobility Latvia" noritēja no 3. līdz 7. jūnijam, paredzot vizītes un LEADER programmas sniegtā ieguldījuma novērtēšanu visā PPP biedrības “Zied zeme” darbības teritorijā, tostarp Lielvārdes novada iepazīšanā.

Dienu iesākām ar PPP biedrība “Zied zeme” jaunizveidoto koprades telpu apskati un ar prezentāciju par LEADER pieejas pamatprincipiem Latvijā, kā arī programmas rezultātiem “Zied zeme” darbības teritorijā. Vērtīga un papildinoša bija Lielvārdes novada pašvaldības Attīstības plānošanas un pašvaldības īpašumu pārvaldības nodaļas vadītājas Dainas Pētersones prezentācija par Lielvārdes novada izaicinājumiem, bet Lielvārdes novada domes deputāts un Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Aivars Peisenieks organizēja kvalitatīvu diskusiju gan par lauku skolām, gan uzņēmējdarbības vidi.

Lai gūtu praktisku ieskatu, kā PPP biedrība “Zied zeme” īstenotā LEADER pieeja ietekmē lauku attīstību un ekonomiku, ieskatījāmies “Vaniļas Debesis” konditorejas piedāvājumā, baudījām Rembates parka veldzi un Daugavas ūdeņu žilbinājumu Lielvārdes novada pašvaldības izveidotajā pludmalē.

Dienvidu zemju pārstāvjiem ir rezervētas attiecības ar ziemeļnieku (pie kuriem pieskaitu arī latviešu) ēdienu - auksto zupu pagaršoja, bet pieklājīgi atteicās, tomēr, kad Zelmas maiznīcā personīgi iepazina rupjmaizes tapšanas burvību, turpmāk nevilcinoties izvēlējās to iekļaut savā ēdienkartē.

“Mr. Plūme” sidra darītava apbūra viesus ar meistarīgo ģitāras skanējumu un, protams, dzērieniem, bet Lēdmanes pagasta zemnieku saimniecības “Siliņi” saimnieks Pēteris Langrāts un viņa kundze Ieva Langrāte nodrošināja neaizmirstamas vakariņas lauku restorānā, kā arī ieskatu lauku uzņēmēja ikdienas praksē – aitkopībā un biškopībā.

Lai ilustrētu, kā LEADER programma var sniegt atbalstu arī apjomīgiem projektiem, nodrošinājām partneriem tikšanos ar lielākā izklaides parka Baltijā “Avārijas brigāde” saimnieku Mārtiņu Brezaucki.

Savukārt, lai ilustrētu LEADER projektu ieguldījumu sociālā kapitāla stiprināšanā, braucām uz nodibinājumu “Zilais Krusts”.

Jauniešu iesaiste sporta aktivitātēs un patriotiskā audzināšana ir Normunda Raubiška darbs un aicinājums. Vadot biedrību “Aktīvās atbūtas centrs jauniešiem”, tiek īstenotas gan piedzīvojuma, gan izaugsmes, gan izklaidējošās aktivitātes. “Rural SKILLS mobility Latvia” dalībniekiem un projekta partneriem bija iespēja izspēlēt peintbola spēli, pēc kuras apjautājos, vai zilumi turpmāk būs iemesls šo spēli vairs nespēlēt, un saņēmu atbildi: ‘Viennozīmīgi, spēlēšu vēl!”

“Rural SKILLS mobility Latvia” sadarbību veicinošā nedēļa ir noslēgusies. Ar šo noslēdzas arī kopējās projekta aktivitātes, bet turpmākajam darbam iedvesmo ne tikai gūtās zināšanas un pieredze, bet arī partneru novērtējums: “Rural SKILLS mobility Latvia” ir bijusi labākā Mobilitātes vizīte projekta ietvaros. No savas puses varu tikai piebilst, tā izdevās, jo PPP biedrība “Zied zeme” strādāja kā komanda, padomes locekļi bija aktīvi un pretimnākoši un sadarbības partneri -atsaucīgi. Kopā mēs varam vairāk!

Noslēgumā citāts no mobilitātes dalībnieka, vietējās rīcības grupas ADRAT pārstāvja Portugālē, Valpasos pašvaldības mēra vietnieka Jorge Mata Pires: “Dārgie Rural SKILLS projekta partneri, es vēlos pateikties visai biedrības “Zied zeme” komandai par to, kā jūs mūs sveicāt, pateikties par jūsu viesmīlību. Man patika jūsu īstenotie LEADER projekti, no kuriem dažiem idejiski ir spēja tikt īstenotiem arī mūsu valstī. Es apbrīnoju jūsu centienus radīt labus projektus, lai nodrošinātu cilvēkus laukos.

Es vēlos pateikties tiem, kuri mūs sveica, iesaistījās un īstenoja projektus, atvēra sava nama durvis un mums deva iespēju nobaudīt lielisko Latvijas gastronomiju. Bija lieliski tikties ar partneriem no citām valstīm, komplimenti visiem. Īpašs paldies Lindai Cīrulei, Mārim Cīrulim, Ilutai Jansonei un labākajam vadītājam, ar kuru tikos Latvijā, Normundam Raubiška. Alus, bērza vīns, melnā maize, sidrs un jēra rīsi bija teicami. Es ar nepacietību gaidu tikšanos ar jums citos LEADER projektos.”

PPP biedrība "Zied zeme" Erasmus+ programmas īstenoto projektu "Rural Shared Knowledge In Leading Lag's Strategies" līdzfinansē Eiropas Savienība.

Linda Cīrule,

PPP biedrība "Zied zeme" administratīvā vadītāja

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu