Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Uzņēmums un uzņēmējs” ietvaros  Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 5.a, 5.b un 5.c klases  skolēni 15.11.2019. devās pie Lielvārdes novada uzņēmējiem

Mērķis – veidot izpratnes pamatus par uzņēmējdarbību, uzzināt par profesiju daudzveidību uzņēmumā, iepazīties ar mājražošanas kā uzņēmējdarbības darba specifiku,  uzzināt par tūrisma apskates objekta idejas rašanās un realizēšanas pamatiem, radošo pieeju uzņēmējdarbībā, kā arī par uzņēmējam nepieciešamajām prasmēm un zināšanām.

Karjeras attīstības atbalsta pasākuma laikā 5.a un 5.c klases skolēni ar kājām devās uz Lielvārdes novada uzņēmumu - konditorejas studiju “Vaniļas debesis”, kas nodarbojas ar dažādu konditorejas izstrādājumu izgatavošanu un meistarklašu organizēšanu.

Skolēni iepazinās arī ar biznesa idejas rašanās pamatiem un uzzināja kā ir, uzsākt uzņēmējdarbību, izgatavojot konditorejas izstrādājumus, kā no idejas nonākt līdz galarezultātam.

Pasākuma laikā skolēni iepazina uzņēmuma darba vidi un iepazinās ar darba apstākļiem, klātienē vērojot speciālās iekārtas un tehnoloģijas, ko izmanto konditorejas izstrādājumu tapšanā.

Speciālists konditors iepazīstināja izglītojamos ar savu profesiju, ikdienas darbu, nepieciešamajām prasmēm un zināšanām saskarsmē ar klientu, iepazīstināja izglītojamos ar personisko pieredzi un ceļu līdz profesijai.

Praktiskas darbošanās – meistarklases laikā skolēni izzināja konditoram nepieciešamās rakstura īpašības, novērtēja savas prasmes praktiskā darbībā un izgatavoja paši savu konditorejas izstrādājumu.

5.b klases skolēni karjeras attīstības atbalsta pasākuma ietvaros ar autobusu devās uz Lielvārdes novadā darbojošu uzņēmumu “Zelmas maiznīca”.

Nodarbības laikā skolēni guva priekšstatu par mājražošanu kā uzņēmējdarbības veidu, ko uzņēmējs veic ar mērķi gūt peļņu. Skolēni guva priekšstatu par uzņēmējdarbību kā īpašu domāšanas un dzīves veidu, uzņēmējam nepieciešamajām personības īpašībām, netradicionālu risinājumu meklēšanu un jaunu tirgu meklēšanu.

Skolēni uzzināja kā mājražošana atšķiras no rūpnieciskās ražošanas un klātienē iepazina darba vidi un darba apstākļus.

Skolēni uzzināja par maiznieka –mājražotāja kā tūrisma apskates objekta idejas rašanos un realizēšanas pamatiem.

Praktiskas darbošanās laikā izglītojamie izzināja maizniekam nepieciešamās rakstura īpašības un izgatavoja paši savu maizes izstrādājumu.

Skolēniem tika izskaidrota maiznieka profesijas vēsturiskā attīstība, darbam nepieciešamais aprīkojums un tā modernizācija.

Paldies “Vaniļas debesīm” un “Zelmas maiznīcai” par interesantajām un informatīvi bagātajām nodarbībām, skolēniem par iesaistīšanos tajās!

 

Pedagogs karjeras konsultants Inguna Kaniņa

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu