Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Tūrisms

Ceturtdien, 4.oktobrī spītējot drūmajam un lietainajam rītam, iepazīties ar Lielvārdes novada tūrisma piedāvājumu bija ieradušies gan tūrisma operatori un aģenti, gan gidu asociāciju pārstāvji un masu mediji. Sabraukušos viesus A.Pumpura Lielvārdes muzejā uzrunāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, novēlot klātesošajiem vērtīgiem atklājumiem bagātu dienu novadā, kas ir bagāts ar kultūras vērtībām un darbīgiem, radošiem cilvēkiem. Pēc nelielas Komunikācijas un tūrisma nodaļas sagatavotas prezentācijas par Lielvārdes novadu un tūrismu, viesi tika aicināti A.Pumpura eposa „Lāčplēsis” izspēlei muzeja speciālistes Irēnas Arājas vadībā.

Pēc zināšanu atsvaidzināšanas par eposu „Lāčplēsis”, viesiem bija iespēja apmeklēt alus darītavu „Pumpurs”, uzzināt daudz vērtīgu faktu par alus darīšanu, par alus veidiem un alus tirgu Latvijā, kā arī nodegustēt gan alu, gan iesala dzērienu.

Tūrisma dienas turpinājumā grupa varēja iepazīties ar izziņu un eksperimentu centru „Lielvārdi”, uzzināt, kāda veida programmas ir iespējams pieteikt gan skolēnu, gan pieaugušu interesentu grupām. Viesi bija pārsteigti par plašo centra piedāvājumu moderno tehnoloģiju izmantošanā.

„Zelmas maiznīcā” visiem bija iespēja izcept ūdenskliņģeri, kā arī uzzināt dažādus maizes cepšanas knifus, sākot ar sevis iekšēju sakārtošanu pirms maizes cepšanas (nekādu dusmu un nīgruma!) un beidzot ar pareizu temperatūru krāsnī, lai maizes klaipiņam veidotos stingra forma.

Tālākais maršruts veda uz izklaides parku „Avārijas brigāde”, kur tūrisma speciālistus un masu mediju pārstāvjus sagaidīja parka vadītājs Mārtiņš Brezauckis un izrādīja, gan Dinozauru taku, gan Avārijas brigādes pilsētiņu, kā arī šī gada jaunumus: dažādus karuseļus, virvju trasi un meža vilcienu. Dažas no atrakcijām  varēja iemēģināt arī viesi.

Pēc aktīvās atpūtas izbaudīšanas grupu jau gaidīja sidrdaris Māris Plūme, kurš tikko kā atgriezies no Spānijas ar iegūto 1. vietu starptautiskā sidru konkursā Astūrijā, “SISGA18' - Salon Internacional de les Sidres de Gala/ International Hall of Gala Ciders”, kur laurus plūcis pussauso sidru kategorijā ar negāzēto, pussauso ābolu sidru “Mr.Plūme”. Pēc iepazīšanās ar ābeļdārzu, viesiem bija iespēja gan apskatīt darba telpas, kur ikdienā top sidrs, kā arī nodegustēt dažādus sidra veidus, tai skaitā arī svaigi godalgoto pussauso ābolu sidru.

Noslēgumā, atgriežoties A.Pumpura muzejā, tūrisma un masu mediju pārstāvjus uzrunāja arī daži no vēl topošo aktivitāšu īpašniekiem, kārdinoši ieskicējot nākamā gada iespējamo programmu, ja pasākums izvēršas, kā novada tradīcija.

Tūrisma dienas organizēja Lielvārdes novada pašvaldība, sadarbībā ar novada tūrisma objektu īpašniekiem, kuriem pateicamies par atbalstu pasākumam. Saldos suvenīrus līdziņemšanai nodrošināja SIA „Māris&Co”.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu