Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

No 17. līdz 19. jūnijam viesu namā “Debesu bļoda” Ogresgala pagastā nu jau sesto reizi notikusi nometne “Iespēja” pilngadīgām personām ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem. To organizēja Ogres, Lielvārdes un Skrīveru novadu pašvaldības.

Šogad nometnē piedalījās 98 dalībnieki - cilvēki ar invaliditāti no Ogres dienas centra “Saime”, Lielvārdes un Skrīveru dienas sociālās aprūpes centriem, Ikšķiles, biedrības “Cerību spārni” Siguldā, biedrības “Atbalsts jauniešiem invalīdiem” Stoļinas pilsētā Baltkrievijā, brīvprātīgie jaunieši, kolēģi no Kijevas Ukrainā un Anīkščiem Lietuvā, kā arī dienas centru vadītāji, darbinieki un atbalsta personas.

Nometnes atklāšanā piedalījās pašvaldību pārstāvji – Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele un vietniece Vita Volonte, kā arī Ogres novada pašvaldības domes Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Māris Siliņš un Ogres novada Sociālā dienesta vadītājas vietniece Ilona Reinholde.

Katra diena nometnē bija aktivitātēm piepildīta – pirmā no tām bija sporta diena, kur dalībnieki sportoja 8 komandās. Veiksmīga darbošanās un visu nometnes dalībnieku iesaistīšana aktivitātēs nebūtu iespējama bez brīvprātīgajiem – jauniešiem, kuri  nometnes dalībniekus pieskatīja un atbalstīja ik uz soļa.  Paldies viņiem - Anitai Rudzītei, Aivijai Gribuškai, Sanijai Vasiļjevai, Beātei Bobrovai, Diānai Ložkinai, Samantai Mudelei, Artim Vasiļevskim, Matīsam Mazulim, Vendijai Staltmanei, Janai Ivanovai un Arsēnam Bereznijam no Kijevas.

Sporta aktivitātes organizēja biedrība “Nora”, fizioterapeite Jurgita Gruberte un to vadīja Ēriks Loks.

Sportiskās dienas beigās nometni apciemoja un uz sarunu aicināja florbola kluba “Lielvārde/ Fat Pipe” pārstāvji, līdzi ņemot arī šosezon izcīnīto Latvijas čempionu milzu kausu, kas izraisīja neviltotu dalībnieku interesi.

Otrajā nometnes dienā  to apciemoja kanisterapeite Solvita no Lielvārdes ar suni Deiziju (Deisy) un citiem saviem palīgiem zooterapijā – bārdaino agāmu un Āfrikas pundurezīti. Šī diena bija piepildīta ar radošajām darbnīcām –teātra, muzikālo un deju.

“Skolufoto”, tāpat kā pagājušajā gadā, bija ierīkojuši fotostūrīti, kur tapa fotogrāfijas katram piemiņai. Pirms mirkļu iemūžināšanas brīvprātīgās jaunietes no Lielvārdes labprāt saposa  nometnes dalībnieces, ieveidoja matus.

Par vakara ballītēm nometnē brīvprātīgi rūpējās Roberts Gobziņš, UFO un Andris Priedītis.

Nometnē bija ieradušies arī Valsts ieņēmuma dienesta Muitas pārvaldes pārstāvji – nevis lai konstatētu pārkāpumus nodokļu jomā, bet gan lai iepazīstinātu ar dienestā strādājošajiem suņiem un nodemonstrētu suņu prasmes kontrabandas preču meklēšanā.

Vislielāko sajūsmu dalībniekos raisīja biedrības “Gaisa baloni” komandas sagatavotais  pārsteigums – nometnes teritorijā nolaidās gaisa balons! Ikvienam bija iespēja tajā ierāpties un vērot apkārtni.  Sirsnīgs paldies biedrības “Gaisa baloni” komandai par šo iespēju, ko radījāt nometnes dalībniekiem!

Dažāda veida  radošajās darbnīcās visi cītīgi gatavojās nometnes noslēgumam – teatrālam uzvedumam. Uzvedumu iestudēja profesionāls režisors Vitālijs Ļubota no Ukrainas, kurš arī ikdienā strādā ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, iekļaujot viņus mākslas pasaulē. Uzvedumā dalībnieki meklēja atbildi uz jautājumu, kāds ir spārnu noslēpums. Lai arī fiziski neviens no mums lidot nespēj,  toties sapņu un optimisma spārni nes mūs pāri ikdienas grūtībām un palīdz saglabāt izturību un smaidu.

Dalībnieku uzturēšanās izmaksas nometnē sedza pašvaldības, pārējais nepieciešamais finansējums tika iegūts ar ziedotāju un atbalstītāju atbalstu. Paldies visiem par spārnu dāvāšanu tiem, kuriem tas nepieciešams visvairāk! Atbalstītāji no Lielvārdes novada:  SIA “Māris & Co”,  konditorejas studija “Vaniļas debesis”, SIA “Lūšu drava”, “Zelmas maiznīca”, Z/S “Kumelītes”.

Foto: Sociālā dienas centra arhīvs  un Lux Viridia.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu