Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Nav noslēpums, ka bērni uztver informāciju dažādi. Cits vairāk vizuāli, cits ar dzirdi, kādam nepieciešama praktiska darbošanās. To visu apvieno FasTracKids nodarbības. FasTracKids nodarbībās tiek stimulēta bērna dabiskā zinātkāre. Tās ir veidotas, lai veicinātu kritisko domāšanu, radošumu, komunikācijas un sadarbības prasmes un pašapziņu. Šo programmu jau vairāku gadu garumā veiksmīgi apgūst bērni Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Ādažos, Jēkabpilī un Gulbenē.

Šajā rudenī, pateicoties Lielvārdes novada pašvaldības finansiālajam nodrošinājumam, visās Lielvārdes novada pirmsskolas izglītības programmu īstenošanas vietās ir uzsākta starptautiskās programmas “Fast Track Kids” īstenošana.

Programmas“Fast Track Kids” mērķis - ar starptautiskas programmas palīdzību radīt unikālu  iespēju pirmsskolas bērniem kvalitatīvi sagatavoties skolai, pedagogiem nodrošināt iespēju veiksmīgāk un ātrāk pāriet uz kompetencēs balstītu mācību satura ieviešanu.  Šīs programmas metodes palīdz bērniem attīstīt 21.gadsimta galvenās piecas prasmes: kritisko domāšanu, radošumu, komunikāciju un sadarbību, kā arī pārliecību par sevi.

Programma paredz daudzpusīgus mācību materiālus, digitālu saturu, multisensoru metodoloģiju, starptautisku pieredzi. Šajā rudenī programmā iesaistīti visu novada izglītības iestāžu bērni, kas sasnieguši 5 gadu vecumu. Programmu paredzēts apgūt divu gadu laikā, īpaši apmācītu un sertificētu pedagogu vadībā.

No šī gada oktobra Jumpravas pamatskolas pirmsskolas grupiņu “Pūcītes” un “Ežuku” bērni ar nepacietību gaida savas nodarbību dienas, kad jādodas uz klasi, kurā atrodas  “lielā, runājošā” tāfele. Šajā programmā paredzētās nodarbības iekļauj aktīvu līdzdarbošanos gan praktiski, gan pie interaktīvās tāfeles. Nodarbībās iekļautas kustību aktivitātes, pētnieciskā darbība, spēles u.c. Arī vispārējā pirmsskolas izglītības iestādē   “Pūt vējiņi” piecgadīgie bērni ar nepacietību gaida nodarbības.  Programmas “Fast Track Kids”  tēli-lācīši Sems un Samanta jau kļuvuši par labiem draugiem un palīdz bērniem apgūt bioloģijas daudzveidīgo pasauli. Lēdmanes pamatskolā nodarbības notiek īpaši sagatavotā klasē. Nodarbību formāts ir bērniem neierasts un neparasts, tam ir savi noteikumi un īpaša pieeja, bet viennozīmīgi gan bērniem, gan pedagogiem tas ir aizraujošs process

 Lielvārdes pamatskolā bērni ir šī interesantā procesa pašā sākumā un sākuši zināšanas apgūt ar sarežģītu, bet interesantu zinātni- astronomiju.

Vairāk par programmu lasiet šeit http://fastrackids.lv/

Inga Škapare,
Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas
Izglītības nodaļas vadītāja 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu