Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

1. jūnijā tradicionālajā pasākumā "Lielvārdes novada Sporta laureāts" tika godināti labākie un veiksmīgākie sportisti, kuri veicinājuši Lielvārdes novada vārda atpazīstamību Latvijā un ārpus tās robežām.

Lielvārdes novada sportisti jau daudzu gadu garumā sasnieguši augstus rezultātus gan valsts, gan Eiropas līmenī.

Šogad nominācijai "Gada sportists" bija izvirzīti 10 pretendenti. Katrs no viņiem piedalījies un ieguvis godalgotas vietas ne vienās vien sacensībās.

Uz titulu "Gada sportists" pretendēja – Renāte Šmite (taku skriešana), Rolands Putniņš (peldēšana), Maksimilians Ksendzovs (peldēšana), Madara Rība (peldēšana), Baiba Krauze (spiešana guļus), Jānis Dzērve (pauerliftings), Rolands Šilovs (karate), Kārlis Skrastiņš (karate), Kaspars Mudelis (florbols), Eduards Dūdens (vieglatlētika). 

Nomināciju "Gada sportists" ieguva Eduards Dūdens (sportista trenere Dina Korpe-Jefremova). E.Dūdens 2018.gadā Starptautiskās izlašu bērnu sacensībās Polijā izcīnīja 1.vietu bumbiņas mešanā U14 vecuma grupā. E.Dūdens, R.Šilovs (2.vieta XI Baltic Openkarate JKA)  un K.Skrastiņš (3.vieta XI Baltic Openkarate JKA) saņēma arī Lielvārdes novada pašvaldības Pateicības un naudas balvas par starptautiskiem sasniegumiem.

Pagājušajā gadā nominācijai "Gada sporta komanda" netika izvirzīts neviens pretendents, bet šajā gadā uz titulu pretendēja divas komandas. U16 vecuma grupas florbola komanda "Lielvārde/Sporta punkts" (treneris Iļja Nazarovs) jau septīto gadu pēc kārtas iekļuvusi Latvijas čempionāta finālā un ieguvusi godalgotas vietas. Šogad savā grupā izcīnīta sudraba medaļa. Balvu pasniedza SIA "Sporta punkts" vadītāja Tamāra Robežniece, jo komanda godam nes uzņēmuma vārdu.

Otra pretendente uz titulu "Gada sporta komanda" bija florbola komanda "Lielvārde/Fat Pipe" (treneri Toms Akmeņlauks un Kaspars Kreimanis). Tā ir virslīgas florbola komanda, kas 2019.gada  13.aprīlī "Arēna Rīga" izcīnīja zelta medaļas, iegūstot Latvijas čempiona titulu. Latvijas florbola vēsturē šis tituls jau trešo reizi ir atceļojis uz Lielvārdi.

"Lielvārde/Fat Pipe" šogad ieguvusi arī titulu "Gada sporta komanda". Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Volonte pasniedza komandai Pateicību un naudas balvu 3000 EUR apmērā, bet abiem treneriem – Tomam Akmeņlaukam un Kasparam Kreimanim – Lielvārdes novada pašvaldības Atzinību par 1.vietu Latvijas vīriešu florbola čempionātā un ievērojamu ilgtermiņa ieguldījumu sporta jomā. Jāpiebilst, ka abi treneri ir arī komandas sastāvā un piedalās uzvaru kaldināšanā arī kā spēlētāji.

"Mūsu novadā sporto visi – mazi bērni, jaunieši, pieaugušie un seniori. Katras uzvaras un panākumu pamatā nenoliedzami ir ļoti sūrs un smags treniņu darbs, treneru un sportistu mērķtiecība. Mēs priecājamies par katru uzvaru, kas izcīnīta Lielvārdes novadā, par katru sportistu ikkatrā sporta veidā. Ar katru gadu sporta veidu dažādība pieaug, bet tomēr pāri visam un īpašā vietā Lielvārdes novadā ir florbols," sakot paldies sportistiem par ieguldīto darbu un līdzjutējiem par atbalstu, uzsvēra V.Volonte.

Neviena komanda nevar uzvarēt bez trenera, kurš ir kopā ar savu komandu, priecājas par tās panākumiem un atbalsta grūtībās. "Gada trenera" titulam pretendentus izvirza sportisti, sportistu vecāki, novada iedzīvotāji, jo sports dāvā patiešām īpašas emocijas, azartu, cīņas prieku un patriotismu gan tiem, kas sporto, gan tiem, kuri jūt līdzi un atbalsta.

2019. gadā jau otro gadu pēc kārtas goda tituls "Gada treneris" tiek piešķirts trenerim Kasparam Kreimanim.

Lielvārdes novadā sporta jomā pasākumi notiek katru nedēļu, dažreiz pat vairāki vienā dienā. Novada iedzīvotāji un arī viesi ir sportiska dzīvesveida atbalstītāji, aktīvi piedalās novada sporta spēļu čempionātos, pierāda savas prasmes individuālajos sporta veidos. Par 2019.gada "Tautas sporta Gada pasākumu" atzīts Lielvārdes novada čempionāts basketbolā, kas sešu mēnešu garumā pulcēja 80 spēlētājus septiņās komandās. Balvu – basketbola bumbu – saņēma komanda "Elvi", "Avotu Reprezent", "Visa Veida Kustība", "LNSKAF", "BBB", "ČBK".

Komanda "LNSKAF" tika izvirzīta nominācijai "Gada Tautas sporta komanda",  bet par laureātu šajā nominācija kļuva nūjošanas komanda "Lēdmane" (Kristīne Kuka, Līga Laganovska, Dzintars Laganovskis).

Lai arī šķiet, ka Lielvārdes novads plašāk pazīstams ar augstiem sasniegumiem florbolā, vieglatlētikā, tenisā, izrādās, ka novads ir populārs arī ar tehnisko sporta veidu pārstāvjiem. Svinīgajā ceremonijā tika sumināti motosportisti Jānis, Emīls un Reinis Tilaki, kā arī jaunās cerības Formula Future (ātrumlaivu) sacensībās – Emīlija Korne un Jēkabs Kornis.

Par titula "Gada tehnisko sporta veidu sportists" ieguvēju kļuva Ansis Uškaurs, kurš 2018.gadā uzvarēja Latvijas čempionātā BMX riteņbraukšanā amatieriem, kā arī 2019.gadā ieguva 1.vietu Eiropas kausa 3.posmā. A.Uškaurs saņēma arī Lielvārdes novada pašvaldības Pateicību un naudas balvu.

Paldies tika teikts arī sporta entuziastiem -  Vijai Dzēvei, kura nodarbojas ar pauerliftingu un piedalās sacensībās -, kā arī maziem un lieliem lievārdiešiem zināmais aktīva sportiska dzīvesveida atbalstītājs un dažādu pasākumu organizators Agris Pikšens.

Vislielākās skatītāju ovācijas izpelnījās nominācijas "Mūža ieguldījums sportā" titula ieguvējs – sporta skolotājs un treneris Zintis Bergmanis. Lielvārdes novada pašvaldības Pateicība par aktīvu sabiedrisko darbību un Lielvārdes vārda popularizēšanu piešķirta Jumpravas pamatskolas skolotājam Jānim Pamiljanam.

Pasākuma ietvaros tika pasniegtas apliecības  arī Lielvārdes novada Sporta skolas absolventiem – kopskaitā 33. Vienam no absolventiem – Uldim Dūniņam – piešķirts "Gada absolventa" tituls.

Laureātus ar priekšnesumiem sveica mūziķis Lauris Valters, deju studija "Teiksma",  "Street Warriors" ielu vingrotāji, Uguns šova dalībnieki.

Aina Trasune, ogrenet.lv


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu