Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             
auduma-pasaule1
auduma-pasaule2

Karjeras izglītība Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā: “Auduma pasaule”

     Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Auduma pasaule”, kura laikā Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 8.a un 8.b klases meitenes devās uz Lielvārdes novadā darbojošos šūšanas uzņēmumu “Linu māja” un tikās ar uzņēmuma darbiniekiem.

Mērķis – iepazīt apģērbu šūšanas uzņēmuma darbības specifiku, uzzināt par biznesa idejas rašanās un realizēšanas pamatiem, radošo pieeju uzņēmējdarbībā, kā arī par uzņēmējam nepieciešamajām prasmēm un zināšanām.

Meitenes uzzināja par biznesa idejas – apģērba un citu izstrādājumu gatavošanu no lina, rašanos un realizēšanas pamatiem, kā arī tika iepazīstinātas ar profesiju daudzveidību uzņēmumā – šuvēji, modelētāji, tērpu dizaineris, IT speciālists mājaslapas uzturēšanai.

Meitenes iepazīstinās ar piedāvāto produkciju - sortimentu, sortimenta izmaiņām kopš uzņēmuma darbības sākuma, iemesliem sortimenta maiņai. 

Meitenes uzzināja par tērpa tapšanas procesu no pasūtījuma un piegrieztnes līdz gatavam apģērbam.

Meitenes klātienē vēroja tehnisko ierīču pielietojumu lina apstrādē – profesionālos gludekļus, pogcaurumu apdarinātājus, šujmašīnas u.c., kā arī pašas izmēģināja profesionālās šujmašīnas un citas tehnoloģijas.

Izglītojamās guva priekšstatu par uzņēmējam nepieciešamajām prasmēm un zināšanām, darba vidi un apstākļiem, darbinieku atlases kritērijiem, darba laika specifiku un uzņēmējam nepieciešamajām personības īpašībām.

 

Pedagogs karjeras konsultants

Inguna Kaniņa

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu