Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             
gallery_599de754
a-12
a-13
a-15
a-16
a-19
a-2
a-20
a-22
a-24
a-26
a-27
a-29
a-31
a-32
a-34
a-36
a-39
a-4
a-40
a-41
a-43
a-44
a-45
a-5
a-50
a-51
a-54
a-7
a-9
a

22.septembris Lielvārdē vienmēr bijusi īpaša diena, jo tā ir dzejnieka Andreja Pumpura dzimšanas diena, kuram šogad aprit 177 gadi. Vēl īpašāku to darīja dzejnieka sarakstītā eposa "Lāčplēsis" 130.jubileja.

Jubilejas svinības sākās Andreja Pumpura vārdā nosauktajā Lielvārdes muzejā, kur visi tika aicināti piedalīties interaktīvajā orientēšanās spēlē "Atrodi Lāčplēsi!".

Muzeja speciālisti bija sagatavojuši interesantus un tematiskus uzdevumus. "Spēles dalībniekiem, kurā pārsvarā piedalījās ģimenes ar bērniem, bija jānosaka Lāčplēša gultas apkārtmērs. Pimēram, viena ģimene to centās izmērīt jēkabos (ņemot par pamatu, bērniņa garuma mērvienību), cita - olektīs, bet rezultātu ieguva visi. Savukārt pilsdrupās bija jāizcīna episkā cīņa, kur Lāčplēsis cīnījās ar Melno bruņinieku - jāizveido kompozīcija un tā jāiemūžina. Tā kā Andrejam Pumpuram šodien ir dzimšanas diena, bet eposam "Lāčplēsis" jubileja, bija jāatrod sevī dzejnieks. Izmantojot dotos vārdus, vajadzēja uzrakstīt apsveikuma četrrindi Lāčplēsim, kā arī jāatsvaidzina atmiņā eposa "Lāčplēsis" notikumi, jo bija jāatmin krustvārdu mīkla, jāatrod atšķirības daiļās Spīdalas attēlojumā divos zīmējumos, jāizkrāso Lāčplēsis ar krāsainām smiltīm. Finālā visus gaidīja "eksāmens", kurā bija jāatbild uz 10 jautājumiem," stāsta A.Pumpura Lielvārdes muzeja galvenā speciāliste Irēna Arāja. "Visi apmeklētāji, kuri ieradās pie mums, muzejā, ne tikai pārbaudīja savas spējas un uzzināja kaut ko jaunu par Lāčplēsi, bet saņēma arī nelielas balvas, tajā skaitā ielūgumus uz vakara koncertu."

Svinību kulminācija tika sasniegta koncertā Rembates parkā, Spīdalas saliņā, kur viesu un pašmāju mākslinieku iestudējumā varēja noklausīties frgamentus no Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes leģendārās rokoperas "Lāčplēsis".

Koncertā piedalījās Lielvārdes novada amatieru kolektīvi – jauktais koris "Lāčplēsis", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Lāčplēsis", sieviešu koris "Lēdmane", jauktais koris "Jumprava" un jauniešu deju kolektīvs "Jumpraviņa".

"Šis notikums nāk īstajā laikā un vietā, lai uzspodrinātu savu garu un patriotismu. Pēc šīs vasaras Dziesmu svētkiem šī sajūta  bija mazliet piemirsusies," atzīst jauktā kora "Lāčplēsis" diriģents Jānis Ungurs. "Mūsu koris vienmēr dziedājis dziesmas no rokoperas "Lāčplēsis", jo nesam taču "Lāčplēša" vārdu. Tā ir goda lieta."

Jauktais koris "Lāčplēsis" un jauktais koris "Jumprava" būs Latvijas Nācijas kopkora sastāvā arī Latvijas simtgadei veltītajā rokoperas "Lāčplēsis" izrādē, kas 8.novembrī notiks "Arēna Rīga".

"Koncerts "Lāčplēsis" tika noorganizēts Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai-100" atbalstītā projekta ietvaros. Pasākuma iniciators ir Jumpravas Kultūras nams. Tas ir mūsu veltījums Andreja Pumpura eposa "Lāčplēsis" jubilejai. Manuprāt, koncerts ir izdevies. Sajūtas ir fantastikas un neaprakstāmas," pēc koncerta teica Jumpravas Kultūras nama vadītāja Zane Skrauča.

Ogrenet: teksts un foto

Ogres Apriņka Ziņas: video


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu