Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Lielvārdes novada dome 27.janvārī apstiprināja sabiedrības līdzdalības projektu ideju konkursa nolikumu. Šim konkursam 2021.gada budžetā atvēlēti 50 000 EUR, un tajā piedalīties varēs ikviena fiziska persona, kas dzīvo Lielvārdes novadā. Vienai idejai var tikt atvēlēti 20 000 EUR, un, lai saņemtu līdzfinansējumu, līdz 26.februārim jāaizpilda pieteikuma veidlapa ar idejas aprakstu. Veidlapa jāaizpilda elektroniski www.lielvarde.lv (skat. šeit) vai arī jānosūta uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (veidlapa pieejama šeit). Idejas realizēšanas iespēju izvērtēs šim nolūkam izveidota vērtēšanas komisija, un par tālāk virzītajām idejām balsot varēs ikviens Lielvārdes novada iedzīvotājs, kurš sasniedzis vismaz 16 gadu vecumu. Idejas ar augstāko iedzīvotāju vērtējumu tālāk īstenos Lielvārdes novada pašvaldība.

Kā saka Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele, šis ir veids, kā iedzīvotājiem sniegt iespēju piedalīties lēmumu pieņemšanā par novadā realizējamiem projektiem: “Šī gada jaunums – sabiedrības līdzdalības budžetēšana – ir likumsakarīgs solis iepriekšējos gados uzsāktam dialogam ar iedzīvotājiem. Šī pašvaldības iecere sniegs vairāk iespējas iedzīvotājiem ērti izteikt savu viedokli par novadā veicamajiem darbiem. Ērti tāpēc, ka iedzīvotājam tikai jāpiesaka sava ideja – nav jāraksta projekts, jāgādā līdzfinansējums. Un tālāk, pēc komisijas izvērtējuma, vien jācer uz citu novadnieku atbalstu balsošanā. Mēs ceram uz atsaucību, jo tieši iedzīvotāji ir tie, kuri redz un novērtē attīstību, tāpēc arī šī viedokļa uzklausīšana, mūsuprāt, arī ir visvērtīgākā,” norāda domes priekšsēdētāja Santa Ločmele. 

Projektu izvērtēšanas procesā tiks ņemti vairāki priekšnosacījumi. Kā viens no tiem ir projekta realizēšanas vieta. Idejai, kā rezultāti sniegtu labumu Lielvārdes novada iedzīvotājiem un sabiedrībai kopumā, jābūt realizējamai Lielvārdes novada teritorijā. Tāpat konkursa nolikumā minēts, ka idejai jābūt saistītai ar novada infrastruktūras izveidošanu vai atjaunošanu, turklāt projekta idejas rezultātiem būs jābūt pieejamiem publiski.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par projektu ideju konkursu un tā nosacījumiem, aicinām sazināties ar Administratīvās un pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāju Indru Leju (e-pasts This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tel. 65053370; 29470445).

 Sabiedrības līdzdalibas projektu ideju konkursa nolikums 

Maruta Petunova

Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu