Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

18.decembrī Ministru kabineta namā atklāta tika Ziemassvētku egle ar 3D drukas tehnoloģijās veidotiem rotājumiem. Kā viesmākslinieki uz šo pasākumu bija uzaicināti jaunie lielvārdieši - Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas bērnu koris «Lielvārde».

Bērnu koris «Lielvārde» iededz valdības eglīti Valdības nama galveno Ziemassvētku egli, ko šogad grezno 3D drukas tehnoloģijās radīti rotājumi, svinīgi atklāja Ministru prezidents Māris Kučinskis un ministri. «Ziemassvētku eglītes atklāšana katru gadu ir īpašs notikums. Šogad tas ir zīmīgs ar faktu, ka eglītes rotājumi tapuši Rīgas Tehniskajā universitātē, tādējādi simbolizējot, ka zinātne arvien vairāk ienāk valsts pārvaldē, faktiski visās valdības ministrijās. Var teikt, ka zinātne ienāk valsts pārvaldē pa visām durvīm,» valdības egli atklājot, pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Egles dekori šogad veidoti Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabrikā, tajos attēlojot ministriju pārstāvēto nozaru elementus. Arī šogad Ministru kabineta egles rotāšanā uzmanība pievērsta izglītības tematikai, ņemot vērā, ka tā ir viena no šīs valdības prioritātēm. Pasākumā piedalījās nozaru ministri, Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis un attīstības prorektors Artūrs Zeps. Par svētku noskaņas radīšanu un muzikālo priekšnesumu šogad rūpējās gan Latvijā, gan starptautiski atzītais Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas bērnu koris «Lielvārde» ar māksliniecisko vadītāju Baibu Kleperi, diriģenti Evitu Konušu un koncertmeistari Marinu Kravčenko.

Kora vadītāja Baiba Klepere telefonsarunā pastāstīja, ka lielvārdiešiem ielūgums uz Ministru kabineta Ziemassvētku eglītes atklāšanu bijis ļoti liels pārsteigums.

Šāds gods viņiem izrādīts pirmo reizi. Zināms, ka aicinātāji vēlējušies, lai pasākumā dzied kāds ļoti labs bērnu koris. «Lielvārde» šim uzstādījumam atbilst pilnībā, jo šis bērnu koris šogad ieguvis galvenās balvas pat divos starptautiskos koru konkursos.

Pēc uzstāšanās Lielvārdes dziedātāji tikuši izvadāti pa visu valdības māju, namatēvi viņiem izrādīja visus kabinetus un pat atļāva pasēdēt paša premjerministra krēslā.

Ritvars Raits, OVV

Zanes Biteres foto

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu