Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Jau piekto gadu pēc kārtas Jumpravā norisinājās nometne „Zaļā Jumprava”, kurā atkal piedalījās 25 aktīvākie mazie jumpravieši vecumā no 8 līdz 13 gadiem. Šī nometne bija kā viens l-i-e-l-s ceļojums gan bērniem, gan mums, kā brīvprātīgajām.

Vai Jūs ziniet, kāds ir pasīvais tūrisms un kāds ir aktīvais? Vai Jūs ziniet, ka tūristu visvairāk apmeklētā valsts pasaulē ir Francija? Vai Jūs ziniet, kurā valstī sasveicinās saskaroties ar deguniem?

Šos jautājumus un atbildes centās iepazīt arī mazie ceļotāji, jo tieši „CEĻOJUMS” bija nometnes tēma. Mēs ceļojām pa kontinentiem, domājām un fantazējām, kopā ar bērniem apguvām dažādas prasmes, kā, piemēram, plānot ceļojumu, izvērtēt svarīgākās lietas, kas jāņem līdzi ceļojot, mācījāmies sveicināties dažādās valodās, iepazinām sveicināšanās žestus, izgatavojām ceļojumspilvetntiņus, apguvām pirmo palīdzību un mācījāmies apģērbu sarullēt mazos rullīšos, lai saliktu čemodānos. Atslodzei dalībnieki varēja radoši izpausties veidojot dekoratīvos šķīvjus no māla, gleznojot papīra sķīvjus karogu krāsās un ar aersola krāsām pie Jumpravas pamatskolas radot krāšņu ceļojuma sveicienu, sagaidot skolas sākumu 1.septembrī. Brīvajā laikā bērni mērojās spēkiem dažādās netradicionālās stafetēs, izspēlēja aizraujošas ceļojumu spēles.

Vienu dienu mēs paši ceļojām pa mūsu skaisto Latviju. Apmeklējām Šlokenbekas muižas ceļu muzeju, uzņēmām zemes enerģiju baskāju takās Valgundē, pirmo reizi izbaudījām Ķemeru sēravota „īpašo” garšu un smaržu, kā arī, līdz bezspēkam izpriecājāmies jūras krastā. Cēlām smilšu pilis, rakām tuneļus, plunčājāmies un lieliski pavadījām laiku kopā.

Pēdējā nometnes dienā pienāca bērnu ilgi gaidītais brīdis – PĀRSTEIGUMS! Mūs priecēja ķīmijas lietpratēji ar saldējuma gatavošanas meistarklasi. Visi bija sajūsmā arī par ķīmiskiem eksperimentiem un pašu izgatavoto kūpošo krio saldējumu.

Mēs nometnē, kā brīvprātīgās piedalījāmies otro gadu. Arī šīgada nometne mums dāvāja lielisku pieredzi, neaizmirstamas sajūtas un labi pavadītu laiku.

p.s. Nometnes vadītājas Marinas Ivanovas un Diānas Keivišas vārdā sakam LIELU PALDIES novada pašvaldībai par nometnes finansējumu, kafejnīcas „Panna” darbiniekiem par gardo ēdināšanu un atsaucīgajiem jumpraviešiem, kuri bija atbalstoši, lai nometne varētu notikt kā bija plānots!

Novēlam atrast laiku un naudu, lai katrs no Jums varētu doties ar ģimeni kādā mazākā vai lielākā ceļojumā, jo ātrāk, jo labāk!

Ar joprojām vasarīgu sveicienu,

brīvprātīgās Jana un Elīza.

Foto: Diāna Keiviša

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu