Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             
kori.JPG

Vai Jūs zināt, ko vislabāk darīt, kad ārā ir apmācies un līst lietus? DZIEDĀT! Tieši tā darīja gandrīz 200 Lielvārdes un Ķeguma novadu skolu dažādi muzikāli dziedošie  kolektīvi, kad 26.aprīlī satikās Jumpravas vidusskolā uz gadskārtējiem “Sadziedāšanās svētkiem”.

Šo skaisto svētku tradīcija aizsākās pirms sešiem gadiem Ikšķilē. Katru gadu pavasarī, kad beigušās skates un konkursi, skolēnu mazāko klašu kori un vokālie ansambļi ar saviem pedagogiem un diriģentiem satiekas, lai radītu skaistus svētkus un atelpu pēc lielā ziemas mācību “skrējiena”.

Šoreiz saimnieku lomā iejutās Jumpravas vidusskolas kolektīvs, un protams-paši mazie dziedātāji-1.-4.kl koris un viņu skolotāja Ingūna Lasmane, kuri ar prieku uzņēma savus dziesmu draugus: Lielvārdes pamatskolas 1.-5.klašu kori un viņu skolotāju  Ingu Blumfeldi, Ed. Kauliņa Lielvārdes vsk. 1.-4.klašu kori un viņu skolotāju Žaneti  Vilkāju, Lēdmanes pamatskolas 2.-4. un 6-9. klašu ansambļus un viņu skolotāju Jutu Isati, Birzgales pamatskolas 1.-4.kl. kori “Sapnītis “un 5.-7. kl. ansambli”Sapnis” un viņu skolotāju Sandru Siliņu un Ķeguma k.n. vsk. 1.-4.kl. kori un viņu skolotāju Mariju Sprukuli.

Svētku dalībniekus sveica Jumpravas vsk. direktore Ruta Dišereite, priecājoties par tik daudz skolēniem, kuri savā brīvajā laikā dzied, radot svētkus un patīkamus mirkļus gan sev, gan apkārtējiem.Prieku par kopīgu dziedošo satikšanos ar kolēģiem un viņu audzēkņiem pauda Lielvārdes un Ķeguma novadu mūzikas MA vadītāja un Lielvārdes pamatskolas mūzikas skolotāja Inga Blumfelde, pastāstot visiem klātesošajiem  par šo skaisto svētku rašanās vēsturi. Apsveicēju vidū bija arī Jumpravas vsk. 9.kl. skolniece Līga Lilija Leska ar I. Ziedoņa “Sarkano pasaku” un Jumpravas vsk. 2.-4.kl. vokālais ansamblis(koncertmeistare Inese Medne) ar dziesmu”Sienāzītis-muzikants”, kuras atskaņošanā piedalījās  arī kāds pavasara kukainis, kurš nekādi negribēja lidot prom no solistes Martas vijoles.

Katrs kolektīvs uzstājās ar vienu priekšnesumu, izdziedot gan latviešu tautasdziesmu visdažādākās noskaņas, gan iejūtoties “Teicamnieku maršā”, gan izjūtot prieku par dziesmu-“Allaž un mūžam”. Koncerta izskaņā visu skolu kolektīvi iejutās īstā Dziesmu svētku gaisotnē, izdziedot trīs kopkora dziesmas, kas noslēdzās ar “Labo festivāla dziesmu”.

Tiešām-var droši teikt-tas bija saules, prieka un kopīgas muzicēšanas īsts gandarījums! Koncerta noslēgumā lielu paldies visiem un labus vēlējumus turpmākiem dziedāšanas svētkiem teica Lielvārdes novada Izglītības nodaļas speciāliste Inga Škapare, dāvinot skolotājiem ziedus, bet katram kolektīvam-gardu kliņģeri, kas tika sagaidīts ar skaļām gavilēm!

Pasākuma noslēgumā skolēnus gaidīja jautras rotaļas un muzikālās spēles Montas, Līgas,  Patrīcijas un Roberta vadībā.

Liels paldies visiem, visiem, kas palīdzēja šī koncerta organizēšanā, un protams-paldies visiem svētku dalībniekiem un viņu skolotājiem par dziedāšanas prieku un fantastiski saulainiem svētkiem, ko mums visiem kopā izdevās uzburt pat tik lietainā un mākoņu pilnā dienā!

 Jumpravas vsk. direktora vietniece audzināšanas darbā un kora vadītāja Ingūna Lasmane

 

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu