Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Lai sapņotu, vajag tikai divas lietas - sapni un ticību, ka sapnis var īstenoties! Lēdmanes pamatskolas 1. klase, 2. klase, 4. klase, Lielvārdes pamatskolas 1. a klase un Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 1. b klase pārliecinājās, ka sapņot ir vērts un ka sapņi piepildās!

Marta sākumā Lielvārdes Attīstības fonds izsludināja netradicionālu projektu konkursu novada skolu 1. – 4. klašu skolēniem “Mana sapņu klase”. Konkursa pirmajā kārtā tika organizēts “Sapņu konkurss”. Aicinājām klases iesniegt savu sapņu vizualizāciju. Pieteicās 13 klases un iesniedza radošus zīmējumus, maketus, aprakstus. Konkursa žūrija nolēma uz konkursa otro kārtu virzīt un finansiāli atbalstīt 5 iepriekš minētās klases. Konkursa otrajā kārtā skolēniem pastāstījām par labdarību un par to, kā top projekta pieteikums. Radījām vienkāršotu pieteikuma veidlapu, lai bērni varētu paši iesaistīties tās aizpildīšanā. Projekti bija jāīsteno līdz mācību gada beigām, kad arī ar gandarījumu un lielu prieku apciemojām visas piecas klases.

Lēdmanes pamatskolas 1. klase (skolotāja Ausma Eglīte) veidoja "Mācību un atpūtas stūrīti". Bērni projekta aprakstā rakstīja: „Mums būs spēļu un atpūtas vieta. Mūsu darbi būs kā liela glezna. Visas lietas varēsim atrast kastēs."

Lēdmanes pamatskolas 2. klase (skolotāja Sarmīte Saidāne) veidoja savu "Spēļu pasauli". Bērni saka: „Mūsu klasē ir bērni, kuri strīdas un ja būtu vairāk vietas, kur spēlēties, mēs satuvinātos, būtu draudzīgāki. Izveidosim spēļu vietu, atpūtas stūrīti..."

Lēdmanes pamatskolas 4. klase (skolotāja Līga Laganovska) bija izvēlējusies radīt "Rotaļu un atpūtas stūrīti klasē". Bērni: „Mūsu klase ir viena no foršākajām vietām skolā. Nākamajā mācību gadā mēs mācīsimies 5. klasē, un šajā telpā mācības uzsāks 1. klase. Tāpēc mēs vēlamies sagatavot viņiem pārsteigumu."

Lielvārdes pamatskolas 1. a klases (skolotāja Anda Bariņa) sapnis – projekts bija "Zinību un atpūtas centrs". Bērni: „Mūsu sapņa mērķis ir padarīt klasi interesantāku un aizraujošāku. Ir skolēni, kas skola ierodas jau ļoti agri. Viņi varēs izmantot laiku lietderīgi un arī starpbrīžos būs interesantāk. Tagad varam spēlēt galda tenisu un spēlēties ar dažādam izglītojošām spēlēm."

Lielvārdes E. Kauliņa vidusskolas 1.a klases (skolotāja Judīte Vaivode) projekta nosaukums bija "Ballējamies caur dažādām pasaules valstīm!" Bērni: „Klases sienu rotās skaisti noformēta pasaules karte ar magnētiņiem, uz kuriem būs dzīvnieki, karogi, apskates objekti un citas lietas. Magnētiņus taisām paši. Klasē būs arī disko bumba, ko paši veidojam ar vecāku palīdzību. Kad mācāmies par dažādām valstīm, varam rīkot ballīti par attiecīgu tēmu."

Šī projekta veiksmīga īstenošana prasīja daudz enerģijas, laika un darba. Pirmais lielais paldies jāizsaka skolotājiem par drosmi iziet no savas komforta zonas un ļaut bērniem aktīvi līdzdarboties visos projekta īstenošanas posmos, tai skaitā pieteikuma rakstīšanā, budžeta plānošanā, piešķirto līdzekļu izlietošanā, un paša sapņa realizēšanā. Skolotāji arī prata iesaistīt vecākus, kas ar prieku palīdzēja saviem bērniem projektu īstenot. Priecē, ka mūsu novada skolās ir tik izcili un radoši skolotāji… Paldies viņiem!

Otrais lielais paldies jāizsaka skolēniem pašiem. Viņi aktīvi klausījās, jautāja, ieteica, meklēja risinājumus un palīdzēja visu darīt. Viņi tagad zina, ka paši var palīdzēt ideju realizēt ar savu aktīvu darbu un līdzdalību. Paldies viņiem!

Projekta noslēguma pasākums paredzēts 2. septembrī Lielvārdes pamatskolā. Pasākuma laikā skolēni stāstīs par iegūto pieredzi, īstenojot savu pirmo projektu. Visas klases, kas piedalījās konkursā, saņems pārsteiguma dāvanu no Lielvārdes Attīstības fonda, un visiem bērniem par prieku ieradīsies ļoti īpaši viesi. Pasākuma noslēgumā oficiāli izsludināsim 2016./2017. mācību gada Sapņu konkursu.

Lielvārdes Attīstības fonda vārdā varu apliecināt, ka mūsu novada bērni ir spējīgi sapņot un ir gatavi paši savus sapņus pārvērst īstenībā… Saulains ieskats novada nākotnē, vai ne? Vajag tikai sapni un ticību, ka sapnis piepildīsies.

 Ilze Kreišmane,

Lielvārdes Attīstības fonda valdes priekšsēdētāja

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu