Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
               

Jau atkal pienācis 1. septembris – laiks, kad skolēni atgriežas no atpūtas. Arī Lielvārdes novada pašvaldības policija 1. septembrī nodrošinās policistu patruļu, lai palīdzētu skolēniem droši nokļūt mācību iestādēs.

Vienlaikus Lielvārdes novada pašvaldības policija aicina gan vecākus, gan arī skolu un bērnudārzu skolotājus, audzinātājus pastāvīgi atgādināt skolēniem par drošību, lai bažas par to nerastos visa mācību gada laikā.

Drošība uz ceļiem

Ja nepieciešams pārvietoties vietās, kur nav ietves, jāpārvietojas pa to ceļa pusi, kur mašīnas brauc pretī (kreisā ceļa puse). Tāpat pilsētā jāpārvietojas tikai pa ietvēm vai speciāli kājāmgājējiem paredzētiem ceļiem. Ceļus, ielas drīkst šķērsot tikai un vienīgi vietās, kur ir gājēju pārejas. Ja krustojumu kontrolē luksofors, ir jāsagaida luksofora zaļais signāls.

Uz mācību iestādēm no mājām jāiziet laikus, lai nevajadzētu steigties. Ja esat aizkavējušies un kavējat skolu, atcerieties, ka steigties nevajag! Piecu minūšu kavējums skolā ir nesalīdzināms ar negadījumiem, kas var rasties uz ceļiem.

Ikvienā diennakts laikā lietojiet atstarotājus – šādi būsiet labāk pamanāmi un jutīsieties drošāk. Ja iespējams, var iegādāties atstarojošus apģērbus, vai piekarināt atstarotāju pie apģērba vietā, kur tas būs saredzams, neskatoties uz papildu aksesuāriem (skolas soma, u.c.).

Uzmanies no nepazīstamiem cilvēkiem!

Ja ceļā uz mācību iestādi nepazīstami cilvēki piedāvā aizvest ar mašīnu vai vienkārši pavadīt, atsakiet un dodieties prom. Ja nepazīstamais “labvēlis” seko un uzstājīgi aicina mašīnā vai sagrābj, SAUCIET PĒC PALĪDZĪBAS, vai zvaniet 110. Ja šādā momentā izdodas piefiksēt mašīnas numuru vai to nofotografēt, bērnam jāpastāsta par to vecākiem un jāvēršas policijā.

Ja pamanāt, ka pie mācību iestādes vai pie mājas pastāvīgi atrodas kāds nepazīstams cilvēks, ziņojiet par to (skolā – skolotājai, mājās – vecākiem). Ja izrādās, ka cilvēks nav pazīstams, nofotografējiet nepazīstamo un ziņojiet policijai.

Vērībai!

Atcerieties, ka nepilngadīgām personām ir aizliegts iegādāties un lietot tabakas izstrādājumus, alkoholiskus dzērienus. Ja 1. septembrī vai visa mācību gada laikā redzat nepilngadīgas (vai pilngadīgas) personas, kas lieto alkoholu vai atrodas alkohola vai citu apreibinošu vielu iespaidā, vērsieties policijā. Par šiem pārkāpumiem ir paredzēta administratīvā atbildība.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu