Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

"Lielvārdes novada uzņēmēju nedēļa 2016" ietvaros 28. aprīlī norisinājās pirmais Lielvārdes novada jauniešu forums jeb tikšanās un ideju apmaiņa.

Forums kopā pulcēja 85 dalībniekus gan jauniešus, gan pasākuma viesus - jaunos uzņēmējus, lēmumu pieņēmējus un deputātus.

Foruma atklāšanā dalībniekus uzrunāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Volonte un jaunatnes lietu speciāliste Renāte Mencendorfa.

Foruma pirmajā daļā par piedāvājumu skolām informēja Laura Teivāne no Junior Achievement Latvija, savukārt par to, kā praktiski skolās notiek darbs ar skolēnu mācību uzņēmumiem un kāda ir pašu jauniešu pieredze stāstīja Ogres 1. vidusskolas ekonomikas un matemātikas skolotāja Agnese Slišāne un jaunietes Alīna Anete Birnika, Zanda Plaude, Linda Zugrava un Zane Tomsone. Savukārt iedvesmas stāsts foruma dalībniekiem bija no zīmola "Kidlino" izveidotājām Agneses Meistares, Annas Elizabetes Kasparsones un Ketijas Kalniņas, kuras uzvarēja 2015. gada Lielvārdes novada jauniešu biznesa ideju konkursā.

Foruma otrajā daļā dalībnieki pie diskusiju galdiņiem kopīgi meklēja idejas kā praktiski ieviest skolās mācību uzņēmumus, kā veicināt jauniešu interesi par biznesa ideju konkursu, kā arī kā brīvprātīgais darbs var palīdzēt pirmajā darba pieredzē un karjeras izaugsmē. Kā ceturtā tēma tika apskatīta iespēja izveidot jauniešu darba biržu Lielvārdes novadā.

Jaunieši atzina, ka lielāku interesi par jauniešu biznesa ideju konkursu varētu veicināt gada ietvaros regulāri pasākumi, kuros jauniešiem māca kā rakstīt biznesa plānu, arī personīga informācija par konkursu un pozitīvie piemēri tieši no jaunajiem uzņēmējiem. Savukārt jauniešu darba birža būtu ieguvums gan jauniešiem, gan uzņēmējiem, bet skolēnu mācību uzņēmumi veicinātu skolēnu darbu komandā, komunikacijas un uzņēmīguma prasmes.

Liels paldies foruma moderatoriem Inesei Šubēvicai, ZItai Bērziņai, Laurai Teivānei, Artai Spricei, Kristai Spricei, Sintijai Olehno un  Agnesei Meistarei!

Lielvārdes novada pašvaldības vārdā jaunatnes lietu speciāliste Renāte Mencendorfa izsaka paldies novada skolām par iespēju nodrošināt skolēnu un pedagogu dalību forumā!

Sagatavoja:
R. Mencendorfa.
Foto:
E. Glīzdenieks, R. Mencendorfa.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu