Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

26.jūlijā Lielvārdes novada svētku viesus pirmais uzņēma Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs, kura speciālisti sadarbībā ar Lielvārdes novada Kultūras centru bija gādājuši par vēl nebijušu un daudzveidīgu programmu.

Lielvārdes novada svētkus "Rīta zvaigzne austot gaismu dod" atklāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele: "Labvakar kaibalieši, lielvārdieši, lēdmanieši un jumpravieši, novada viesi un draugi!  Šogad novada svētki aizrit Ausekļa - Rīta zvaigznes -  zīmē ar cerību sagaidīt gaismu un uzvaru pār tumsu, ar cerību par labo darbu uzvaru. Kurš gan cits izcīnīs šo cīņu, ja ne mūsu novada cilvēki ar savu entuziasmu, darbu, tikumu, cieņu vienam pret otru un mīlestību. Ausekļa zīme ir ievīta arī Lielvārdes jostā. Tā ir zīme, ko Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanas laikā nēsājām pie sirds. Tad atsauksim atmiņā tā laika ticību labajam, vēlmi veidot savu valsti un novadu, lai ar labiem vārdiem un uzmundrinājumiem mēs dotu spēku cits citam turēt augstu Lielvārdes godu un darīt to vēl labāk un skaistāk. Svinēsim Lielvārdi! Lai mums visiem priecīgi un jauki svētki!"

Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja galvenā speciāliste Irēna Arāja domes priekšsēdētājai kā gaismas simbolu uzdāvināja Ausekļa zīmi.

"Pirmo reizi Lielvārdes novada svētkos muzeja apkārtnē tiek organizēts Meistaru dārzs, kurā amatnieki un mājražotāji demonstrē savas prasmes, iesaistot apmeklētājus. Viens no svētku pirmās dienas nozīmīgākajiem notikumiem - fotokonkursa "Kā Rīta zvaigzne Lielvārdē" dalībnieku apbalvošana un izstādes atklāšana. Konkursam bija pieteikušies astoņi dalībnieki. Uzvarētājs saņems balvu - Lielvārdes jostu. Pirmo reizi rīkojam arī tautas sadziedāšanos ar Lielvārdes novada amatieru kolektīviem. Tās mums ir tāda mazas ugunskristības," gaidot viesus, pārdomās dalījās Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja direktore Anita Streile.

Meistaru dārzā varēja mācīties aust Lielvārdes jostu, izgatavot un cept ūdenskliņģerus, apgūt kalēja prasmes. Katrs svētku apmeklētājs varēja atrast sev tīkamu nodarbi un iemācīties ko jaunu.

Zigrīda Annuškāna, kura pārstāv mājražošanas uzņēmumu "Divu māsu virtuve" no Skrīveriem, rādīja un stāstīja, kā no pašu mājās audzētiem dārzeņiem var pagatavot garšīgas saldās un pikantās zaptītes un mērcītes, bet no gurķiem, kliņģerītēm un timiāna - atspirdzinošu dzērienu.

Savukārt Lielvārdes novada biškopes Leldes Lūses vadībā katrs interesents varēja pagatavot un iepildīt savu īpašo medus burciņu, izmantojot riekstiņus un kādu no četriem medus maisījumiem. Burciņai varēja arī izveidot dizainu, uzdrukāt uzlīmi un nosvērt. "Lai tiktu pie kāruma, arī pašam jāpieliek roka. Tas palīdzēs saprast, cik daudz darbību man jāveic, lai medus burciņa nonāktu veikala plauktā," atklāja L.Lūse.

Svētku pasākumā izskanēja divi koncerti, kuros uzstājās Lauris Valters un Jānis Miltiņš, kā arī muzikālā apvienība "Karikste un draugi". 

Sestdien ar krāšņu svētku koncertu - Liepājas zelta hitu programmu "Liedagā" – balli un uguņošanu Spīdalas saliņā noslēgušies Lielvārdes novada svētki, kas mēneša laikā pieskandinājuši visu novadu.

Svētku noslēguma pasākumā klātesošos uzrunāja Lielvārdes novada Kultūras centra direktore Iveta Bule: "Laikā, kad pasaulē izzūd robežas, un laika kļūst arvien mazāk, mums ir svarīgi saglabāt un nostiprināt piederības  sajūtu savai ģimenei, mājai, pilsētai, novadam un valstij. Tāpēc, plānojot novada svētku programmu, iekļāvām tajā aktivitātes, kuras palīdzētu uzturēt šo piederības sajūtu. Aktivitātes plānojām ar mērķi iepazīt un izcelt tās bagātības un vērtības, ar kurām esam lepni ne tikai Lielvārdē, bet arī visā novadā. Tā ir apceļošanas spēle, kas visu jūliju notika novadā, nakts orientēšanās, kas 20.jūlijā norisinājās Lielvārdē, un arī Ģimeņu parka aktivitātes, kas bija ļoti iedvesmojošas un vērstas uz darbību. Es apsveicu ikvienu, kas piedalījās šajās spēlēs un aktivitātēs, jo jūs apliecinājāt, ka esat ne tikai pasīvi svētku vērotāji un apmeklētāji, bet arī veidotāji."

Sacensību dalībniekus un uzvarētājus sveica Lielvārdes novada pašvaldības tūrisma speciālists Aleksandrs  Čerņavskis, jaunatnes lietu speciāliste Agnese Vovčenko un Ģimeņu parka aktivitāšu organizatore Zane Zeltiņa.

Svētku koncertā uzstājās Igo, Andris Ērglis, Tomass Kleins, Guntis Veits. Pavadošā grupa - Jānis Strazds, Māris Kupčs, Aivars Meijers un Gundars Lintiņš.

Ogrenet.lv

Foto: Anita Saka 


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu