Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Pašvaldība saņēmusi iedzīvotājas zvanu par to, ka, pastaigājoties ar mazdēlu, ievērojusi, ka ielas un daudzdzīvokļu namu pagalmi daudzviet ir piemētāti ar izsmēķiem. Kundze ievērojusi iemītniekus smēķējam uz balkoniem un izsmēķus izmetam pāri balkona malai, tādā veidā neievērojot smēķēšanas noteikumus un piegružojot apkārtējo vidi.

Lielvārdes novada pašvaldības policijas priekšniece Ineta Lilinfelde informē, ka ir saņemtas vairākas iedzīvotāju sūdzības par to, ka viņus traucē smēķējoši kaimiņi. Šādos gadījumos gan nepietiek tikai ar iesniegumu vai mutisku ziņojumu, bet vajadzīgi arī pierādījumi – foto, video, un kaimiņiem jābūt neatlaidīgiem un jāsūdzas par smēķētājiem, norādot ne tikai adresi, bet arī vainīgā vārdu, jo tādā gadījumā  policijas darbinieki var izsaukt neapzinīgo smēķētāju uz pārrunām vai arī mēģināt viņu notvert, regulāri patrulējot uzrādītajās adresēs.

Pašvaldības policija vērš uzmanību, ka saskaņā ar “Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumu” smēķēt aizliegts:

daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kāpņu telpās, gaiteņos un citās koplietošanas telpās, uz balkoniem un lodžijām; tuvāk par 10 metriem no ieejām publiskās telpās. Smēķēt nedrīkst arī sabiedrisko transporta līdzekļu pieturvietās, bērnu un grūtnieču klātbūtnē, bērnu atpūtas un rotaļu laukumos, parkos, skvēros un peldvietās, izņemot vietas, kas speciāli ierādītas smēķēšanai, kā arī jebkurā citā publiskā vietā citas personas klātbūtnē, ja šī persona pret to iebilst.  Likuma pārkāpējam var piemērot administratīvo sodu 15 eiro apmērā atbilstoši Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 421. pantam.

Pašvaldības izdotie saistošie noteikumi “Par sabiedrisko kārtību Lielvārdes novada administratīvajā teritorijā” par sabiedrisku vietu piegružošanu ar sīkiem sadzīves atkritumiem paredz sodu līdz 14 eiro apmērā.

Aicinām iedzīvotājus būt vērīgiem un ziņot pašvaldības policijai par līdzcilvēku neapzinīgu rīcību.

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu