Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
        Latviski  English 
Lielvārdes novada ģērbonis

Tūrisms

Apturēt slaidrādi
Noslēdzies sešu nodarbību cikls "Arhitektūras mantojums Lielvārdē". 
Pagājušā gada nogalē tika izdota Mārtiņa Mintaura grāmata "Arhitektūras mantojuma aizsardzības vēsture Latvijā". Pāršķirstot jauniegūto izdevumu, skatiens apstājās pie fotogrāfijas, kurā bija redzamas Lielvārdes muižas drupas pēc Pirmā pasaules kara. Tas bija kā pamudinājums pieņemt izaicinājumu un piedalītie Lielvārdes novada pašvaldības Kultūras  projektu konkursā.
" Arhitektūras mantojums ietver noteikta veida celtnes kā "dzīvas" pagātnes kultūras liecības, jo arhitektūras pieminekļi ir tā vēsturiskās apbūves daļa, kam sabiedrības uztverē ir īpaši svarīga nozīme.
 Pieminekļu aizsardzība savukārt interpretē un izmaina vēsturi un tās uztveri sabiedrībā." M. Mintaurs.
 
Iedvesmojoties no grāmatas autora atzinumiem, radās ideja ar makslinieciskās jaunrades dotajām iespējām iepazīstināt iedzīvotājus ar nelielu daļiņu no Lielvārdes bagātās vestures.
Nodarbībās iepazināmies ar Lielvārdes evanģēliski luteriskās baznīcas, Dievu kalna apmetnes, Livonijas pils, Lielvārdes muižas kompleksa, Rembates muižas kompleksa, Lielvārdes dzelzceļa stacijas vēsturi.
Pasākumā pieaicinātie lektori sniedza visaptverošu informāciju un piedalījās diskusijās, kurās tika aktualizēta vēstures nozīme nācijas kolektīvās identitātes, nacionālās kopības apziņas veidošanā. Interesenti ne tikai attīstīja mākslinieciskās prasmes un apguva jaunas tehnikas, bet arī virtuāli caur pagātni palūkojās uz šodienu un rītdienu.
Šobrīd Lielvārdes kultūras namā ir apskatāma atskaites izstāde, kurā atklājas katra indivīda redzējums un nodarbībās pārdzīvotais.
 
Paldies Lielvārdes novada pašvaldībai un pasākuma dalībniekiem par interesantajiem kopā būšanas brīžiem.
Sestdien 7. oktobrī plkst. 11.00 Lielvārdes kultūras namā nodarbību dalībnieki un visi interesenti tiek aicināti uz tikšanos, lai neformālā atmosfērā dalītos ar savām domām un izjūtām. 
 
Sandra Greivule

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu