Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

3. martā Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā notika šokolādes mākslinieces Ingrīdas Catlakšas pirmās personālizstādes “Saldi grēcīgā” atklāšana. Izstādē var apskatīt 10 burvīgus šokolādes darbus, kas veidoti speciāli šai izstādei. Te uzziedējušas krāšņas šokolādes rozes, pa viļņiem traucas šokolādes kuģis, redzama smalka šokolādes kurpīte un citi kārdinoši brīnumi. Šos darbus Ingrīda ir veidojusi trīs mēnešus. Māksliniece labprāt pastāsta, kā top šādi darbi, cik svarīgi ir nodrošināt šokolādei pareizu temperatūru veidošanas laikā.

Pašai māksliniecei vismīļākais darbs esot baltā orhideja.  Īpašs veltījums Latvijas simtgadei ir no tumšās šokolādes veidotā pūces sakta. Bet īpašs veltījums Lielvārdes kultūrvēsturiskajam mantojumam ir Lielvārdes pils atveidojums baltajā šokolādē. Pils tapusi, rūpīgi izpētot pils fotogrāfijas. To māksliniece dāvināja muzejam, ar kuru radoša sadarbība notiek jau vairākus gadus. Trīs pavasarus Ingrīda muzejā vadījusi konfekšu gatavošanas darbnīcas.

Arī šoreiz pēc izstādes atklāšanas, muzeja darbinieču stāstījuma par šokolādi, apsveikumiem un cienāšanās ar Ingrīdas sarūpētajām gardajām šokolādes trifelēm notiek saldākā un aizraujošākā pasākuma daļa – konfekšu darināšanas darbnīca.

Ingrīdas rokās gardā šokolādes un pildījuma masa pārtop saldos gardumos – trifelēs. Visi darbnīcas dalībnieki aizrautīgi un radoši gatavo savas ļoti īpašās konfektes, mērc tās vijīgajā, kārdinoši smaržojošajā baltajā un melnajā šokolādē, dekorē ar ķiršu, upeņu un dzērveņu gabaliņiem. Prieks par radošo veikumu un padarīto ir neviltots. Katrs aizejam mājās ar glīti iesaiņotu trifeļu paciņu. Un šokolādes garša mūs pavada visas brīvdienas.

Saldā izstāde Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā būs apskatāma līdz aprīļa beigām. Bet konfekšu gatavošanas darbnīca jāgaida līdz nākamajam pavasarim.

Beatas Kempeles teksts un foto

 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu