Kontaktinformācija  |  Viegli lasīt  |  Lapas karte   
             

Sagaidot Lāčplēša dienu un godinot brīvības cīnītāju piemiņu, Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs tradicionāli organizē pasākumu "Lāčplēša spēka mantinieki", kurā piedalās skolēni – savas valsts patrioti un nākamie dzimtenes aizstāvji.

Pasākuma ieskaņā Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja direktore Anita Streile un galvenā speciāliste Irēna Arāja lasīja izjustas dzejas rindas par Latviju, raisot klātesošajiem patriotiskas jūtas pret savu tēvzemi.

"Šis latviešiem visā pasaulē ir ļoti īpašs mēnesis, jo 18.novembrī mēs svinam savas valsts, savas tēvzemes dzimšanas dienu, bet, lai šogad mēs varētu svinēt Latvijai jau 101.dzimšanas dienu, 1919.gadā puišiem un meitām, vīriem un sievām bija jāņem rokās ieroči, lai aizstāvētu nupat dzimušo valsti," sacīja A.Streile. "11.novembris ir Lāčplēša diena – varoņu piemiņas diena. Ne tikai Lāčplēša kara ordeņa īpašnieku, bet visu varonīgo cilvēku atceres diena. Šie drosmīgie cilvēki nejautāja: "Kas man par to būs?" Viņi zināja, kāpēc tas ir jādara. Šodien mēs esam šeit sapulcējušies kopā ar karavīriem, zemessargiem un Lielvārdes drosmīgākajiem un atsaucīgākajiem jauniešiem, lai apliecinātu, ka mīlam ne tikai savu Lielvārdi, bet visu Latviju”. 

Šobrīd mēs dzīvojam drošā un mierīgā valstī, bet tā vienmēr nav bijis. Par brīvības cīņām, vēstures notikumiem, kuri mūs atveduši līdz šodienai, vēsturiskā mantojuma saglabāšanu un Latvijas kara aviācijas vēsturi jauniešiem ieskatu sniedza Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Pretgaisa divīzijas virsseržants Vairis Kraševskis, savukārt Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona štāba virsseržants Uldis Veliks iepazīstināja ar zemessardzes veidošanos Latvijā un tās galvenajiem uzdevumiem.

Par sacensību "Lāčplēša spēka mantinieki” ceļojošo kausu cīnījās četras komandas. Šoreiz vēlmi iegūt kausu savā īpašumā bija izteikušas Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 8. un 9.klašu komandas. Pēc komandu prezentācijas, erudītu konkursa, soļošanas ar dziesmu, skolēni piedalījās "Vīru spēlēs".

"Uzdevumi, kas iekļauti sacensībās "Vīru spēles", pietuvināti tiem, kurus karavīri veic militārās vadības nodarbībās. Arī šajā gadījumā kapteinim jāprot orientēties situācijā un jāspēj mobilizēt sava komanda ātri un precīzi veikt uzdevumu. Fizisko formu noteiktā laika posmā var uzlabot, bet pats svarīgākais karavīram – prast domāt," uzsver V.Kraševskis.

Komandu dalībnieki ar interesei noskatījās arī NBS Gaisa spēku glābšanas operāciju paraugdemonstrējumus ar helikopteru MI-17.

Pēc rezultātu apkopošanas, noskaidrojās, ka vislabāk veicies 9.b klases komandai "Dižozoli', kura izcīnīja ceļojošo kausu. Uzvarētāji kā balvu saņēma arī izbraucienu ar glābšanas laivu pa Daugavu. 2.vietu sacensībās ieguva 9.a klases komanda "Lāčplēša cīnītāji", bet trešajā vietā ierindojās 8.a klases komanda "Patrioti". 8.b klases komanda "Vairogi" palika 4.vietā. 

Pasākuma noslēgumā sacensību dalībniekus ar muzikāliem priekšnesumiem sveica Lielvārdes garnizona  ansamblis "Miera Vēji".

Ogrenet.lv

Foto: Anita Saka


 X 
Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītat, ka Lielvārdes novada pašvaldība uzkrās un lietos sīkdatnes Jūsu ierīcē.
Vairāk informācijas Piekrītu